Baltic Pipe

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Повна мапа газопроводу

Baltic Pipe — проєкт газопроводу, що має з'єднати газотранспортні системи Данії і Польщі. Його запуск призначений диверсифікувати поставки газу на польський ринок і підвищити рівень енергетичної безпеки.

Угоду про будівництво підписали в 2007 році Польська нафтова і газова компанія (PGNiG), данська компанія Energinet[en] і газовий оператор магістральних мереж Gaz-System. У січні 2009 року PGNiG прийнято рішення про передачу інвестицій в Gaz-System.

Проєкт знаходиться у передінвестиційній фазі. Компанія PGNiG планує почати використовувати трубопровід до 2022 року.

У січні 2018 року було отримано дозволи після відповідних економічних розрахунків та виконання інших умов Регламенту ОС 2017, після чого компанії Gaz-System та Energinet уклали договори про співпрацю. Ці угоди визначають умови надання послуг з газопередачі та залишатимуться обов'язковими протягом 15 років від початку передачі газу Baltic Pipe.

9 червня 2017 року прем'єр-міністри Польщі та Данії Беата Шидло та Ларс Люкке Расмуссен підписали в Копенгагені меморандум про співпрацю в реалізації проєкту[1].

5 квітня 2019 року Президент Польщі Анджей Дуда ратифікував Акт від 21 лютого 2019 року про ратифікацію Угоди між Польщею та Данією про проєкт Baltic Pipe, підписаний в Катовіцах 11 грудня 2018 року та Акт від 21 лютого 2019 року про ратифікацію Угоди між Польщею та Данією про демаркацію морських районів у Балтійському морі, підписаний у Брюсселі 19 листопада 2018 року.

Схема[ред. | ред. код]

У Данії газопровід проходитиме через 12 муніципалітетів, іноді — по трубопроводах, що вже працюють, а іноді в нових. Труби також пройдуть через Малий Бельт, що викликало протести та занепокоєння щодо життя впливу на життя морських рослин і тварин.

11 травня 2020-го Швеція надала дозвіл на прокладання газопроводу своєю територією.[2] У Швеції запланована ділянка континентального шельфу виходить за територію шведських вод.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]