Buceros bicornis

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Buceros bicornis
Buceros bicornis photo.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Сиворакшеподібні (Coraciiformes)
Родина: Птахи-носороги (Bucerotidae)
Рід: Buceros
Вид: B. bicornis
Біноміальна назва
Buceros bicornis
Linnaeus, 1758
BucerosBicornisMap.svg
Синоніми
Buceros homrai[2]
Dichoceros bicornis
Buceros cavatus
Homraius bicornis
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Buceros bicornis
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Buceros bicornis
EOL logo.svg EOL: 1048403
ITIS logo.svg ITIS: 554426
IUCN logo.svg МСОП: 22682453
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 175830

Buceros bicornis — вид птахів родини Птахи-носороги (Bucerotidae). Інша назва — калао великий індійський, калао дворогий, птах-носоріг великий, гомрай.


Поширення[ред. | ред. код]

Широко поширений від Індії до Південно-Східної Азії і далі через Малайзійський півострів до острова Суматра. Зустрічається в лісистій місцевості.

Опис[ред. | ред. код]

Птах завдовжки до 125 см, вага до 3,5 кг. Дзьоб великий (довжина 25-30 см), сильний, вигнутий. Голова оточена чорним кільцем, що проходить через основу дзьоба і очі. Позаду цієї смуги починається кремове оперення, що опускається з голови на верхню частину грудей. Крила переважно чорні, з білою поперечною смугою. Кінчики першорядних і другорядних махових пір'їн білі. Нижня частина тіла біла, хвіст теж білий, з широкою чорною поперечною смугою, розташованою ближче до кінчика хвоста. Дзьоб жовтуватий, над дзьобом є плоский жовтуватий шолом. Райдужні оболонки очей у самців червоні, у самок світло-кремові. В іншому самці і самки зовні схожі один з одним.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Тримаються на великих деревах, частіше невеликими групами по 5-6 птахів. Поводяться шумно, розкотисто ревуть і кудахкають. Найлегше їх спостерігати в польоті над лісом, оскільки вони не тільки відрізняються великими розмірами, але і виробляють багато шуму під час польоту. Рідше цих птахів можна побачити стрибучими з гілки на гілку серед листя. Гучні крики птиці-носорога нагадують гавкіт маленької собачки.

Розмноження[ред. | ред. код]

Гніздяться з січня по квітень, як правило, в одному і тому ж гнізді. Самка замуровує себе в гнізді, самець підносить їй матеріал. Після цього відбувається відкладання яєць і насиджування (в кладці 2 білих яйця). В цей час самка линяє. Самець птиці-носорога знаходить їжу і приносить її в гніздо.

Живлення[ред. | ред. код]

Харчуються дворогі калао головним чином плодами, зокрема плодами рослини стрихнос (Strychnos), з якого отримують стрихнін; а також комахами, ящірками і зернами.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2013). Buceros bicornis: інформація на сайті МСОП (версія 2013.2) (англ.) 26 November 2013
  2. Hodgson,BH (1833). Description of the Buceros Homrai of the Himalaya. Asiat. Res. 18 (2): 169–188.