CZ 52

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Vz.52
Cz52 from en wiki.jpg
Тип: самозарядний пістолет
Походження: Чехословаччина
Історія служби
Термін використання 1952-1982
Історія виробництва:
Конструктор Ян Кратохвіл, Ярослав Кратохвіл
Розроблено 1952
Виробник Česká Zbrojovka
Кількість близько 200 000
Характеристики
Маса 0.95 кг (з пустим магазином)
Довжина 209 мм
Довжина ствола, мм: 120 мм
Тип боєприпасу 7,62×25 мм ТТ
Калібр 7,62 мм
Механізм короткий хід ствола
Дульна швидкість 480 м/с
Прицільна дальність 50 м
Тип боєпостачання магазин на 8 патронів

Commons-logo.svg CZ 52 у Вікісховищі

Vz.52/CZ 52 - самозарядний пістолет, розроблений на початку п'ятдесятих років 20-століття для чехословацької армії.

Пістолет Cz 52 розробив конструктор Ян Кратохвіл (Jan Kratochvil) разом з братом Ярославом, працювали на заводі Ceská Zbrojovka в місті Страконіце. У 1952 році пістолет був прийнятий на озброєння армії Чехословаччини.

Схема[ред.ред. код]

Схема затвору каналу ствола у пістолеті певною мірою унікальна для короткоствольної зброї, оскільки в ній використано два ролика (аналогічно системі затвору німецького кулемета МГ-42). на початку пістолет був розроблений під набій 9×19 мм Парабелум, але в шістдесятих роках було прийнято рішення про уніфікацію боєприпасів у країнах Варшавського Договору, в результаті чого пістолет був перероблений під патрон 7,62×25 мм ТТ. Пістолет CZ 52 перебував на озброєнні армії Чехословаччини до 1975 року. Також зброя поставлялася на експорт.

Конструкція[ред.ред. код]

CZ52-right

Автоматика працює за схемою використання віддачі при короткому ході ствола. Замикання каналу ствола здійснюється за допомогою двох роликів і затворного повзуна. Ударно-спусковий механізм - куркового типу, одинарної дії, із запобіжним взводом курка. З лівої сторони рами розташований важіль запобіжника, що також є важелем безпечного спуску курка з бойової позиції. Запобіжник має три позиції. Нижня - «вогонь», верхнє - безпечний спуск курка, і середнє - запобіжник. Вбудована затворна затримка фіксує кожух-затвор в крайньому задньому положенні по витрачання з магазину всіх патронів. У підставі спускової скоби розміщується двосторонній замикач ствола. Прицільні пристосування складаються з не регульованою мушкою й прицілом. На нижній поверхні рукоятки знаходиться шахта магазину, що вміщає 8 патронів.

Цікаві факти[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]