Commer

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Commer
Тип бізнес і автомобілебудівна компанія
Галузь Автомобільна промисловість
Доля придбана у 1967 році компанією Chrysler UK
Наступник(и)
(спадкоємці)
Dodge – Chrysler UK
Засновано 1905
Закриття (ліквідація) 1979
Причина закриття придбана у 1967 році компанією Chrysler UK
Штаб-квартира Лутон, Англія
Продукція Вантажні автомобілі, військовий транспорт, автобуси
Холдингова компанія Rootes Group як співвласник Humber Limited
Chrysler UK
Peugeot
Дочірні компанії Karrier
CMNS: Commer у Вікісховищі

Commer був британським виробником вантажних автомобілів з 1905 до 1979 року. Продукція Commer включала мікроавтобуси, фургони, середні та важкі комерційні вантажівки, військові транспортні засоби та автобуси. Компанія розробила та побудувала свої дизельні двигуни для важких вантажних автомобілів.

Історія

[ред. | ред. код]
Автобус Commer 1909 року
Commer N1
Commer Superpoise of 1955
A Commer TS3-engined bus at the Isle of Wight Bus & Coach Museum's 2008 running day
Commer Express Delivery Van
1961 Commer Cob
Karrier Bantam (c. 1952)

Цей бізнес від початку належав Commercial Cars Limited, компанії зареєстрованій у вересні 1905 р. директорами H.C.B. Underdown (адвокатом та керуючим Direct United States Cable Co) та H.G.Hutchinson (керуючим компанією Royal Exchange Assurance) для виготовлення: комерційних автомобілів, омнібусів, пожежних машини та всіх видів промислових транспортних засобів. У 1920 році вона була першою компанією, що спеціалізується на виробництві промислових комерційних транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння. Для того, щоб вийти на обсяг виробництва у вересні 1905 року було куплено виробничий майданчик на Бішот-роуд, Біскот, місто Лутон. Будівництво великих нових майстерень розпочалося на п'яти акрівному майданчику, і в основному було завершено наприкінці 1906 р. Commercial Cars Limited став членом Товариства автомобільних виробників та дилерів у серпні 1906 р. Це був один з перших виробників комерційних автомобілів у Сполученому Королівстві, знаний тоді як Commer Car.

На Автосалоні комерційних автомобілів в Олімпії в березні 1907 року Commer показав автобусне шасі з двигуном потужністю 30-36 кінських сил та коробкою передач з шестернями постійного зчеплення, винайденою керівником виробництва містером Лінлі. Крім автобусного шасі, Commer демонструє кузов для тридцяти пасажирів та низку вантажних фургонів.

Нова "велика і потужна" вантажівка E43 (код BM 787) взяла участь у Великому змаганні комерційних автомобілів у вересні 1907 року. Вона також мала коробку передач з шестернями постійного зчеплення. Вага авто без вантажу становила 3,7 тонни, двигун мав чотири циліндри потужністю 33 кінські сили при 800 обертах на хвилину. Він мав чотири передні швидкості і керувався боковими ланцюгами. Довжина вантажівки складала 6 метрів, ширина трохи більше 2,1 метра і висота 1,76 метра. Платформа була завдовжки 3,6 метра.

Виробництво першої вантажівки, 3-"тонки" типу RC, почалося в 1907 році. Перший автобус був зроблений в 1909 році. З початком першої світової війни фабрика перейшла на виробництво військової техніки для британської армії, виготовивши більше ніж 3000 одиниць до 1919 року.

Хоча компанія й була зобов'язана пройти фінансову реструктуризацію в 1920 році, сподіваючись уникнути позову кредиторів, вона все ж не змогла повернути борг в розмірі 75 000 фунтів стерлінгів, що виник через несплату 60-відсоткового податку на надприбуток від виробництва військової продукції. Зрештою, після узгодження умов з кредиторами у 1925 році Commer був куплений компанією Humber у 1926 році. У 1931 році Humber став на 60% дочірньою компанією Rootes.

Після того, як протягом 1970-х років компанія Chrysler Europe отримала контроль над Rootes марка Commer була змінена на Dodge. У 1978 році Peugeot придбала Chrysler Europe, а завод Commer працював у партнерстві з підрозділом вантажних автомобілів Renault, Renault Trucks. Деякий час він продовжував виробляти вантажні автомобілі Dodge під маркою Renault з невеликими доопрацюваннями продукції. Врешті-решт, виробництво вантажівок Dodge було припинено на користь основних моделей Renault, і на початку 90-х років завод перейшов до виробництва вантажних і автобусних двигунів Renault.

Багато фургонів та вантажних автомобілів Commer відрізняються тим, що вони оснащені двигуном Rootes TS3, двотактним дизельним трициліндровим двигуном з горизонтальним опозитним розташуванням циліндрів, який став відомим як "Commer Knocker" ("Молоточки Коммер") завдяки чіткому звуку, який він виробляє.