Crataegus uniflora

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Crataegus uniflora
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Клада: Розиди (Rosids)
Порядок: Розоцвіті (Rosales)
Родина: Трояндові (Rosaceae)
Триба: Maleae
Підтриба: Malinae
Рід: Глід (Crataegus)
Секція: Crataegus sect. Coccineae
Серія: Crataegus ser. Parvifoliae
Вид:
C. uniflora
Біноміальна назва
Crataegus uniflora
Münchh., 1770

Crataegus unifloraвид квіткових рослин із родини трояндових (Rosaceae).

Біоморфологічна характеристика

[ред. | ред. код]

Це кущ 10–20(50) дм заввишки. Нові гілочки густо притиснуто запушені, 1-річні коричневі, старші сіруваті; колючки на гілочках зазвичай численні, іноді відсутні, ± прямі, 1-річні чорні, голчасті, 3–5(8) см. Листки: ніжки листків дуже короткі чи відсутні, запушені, залозисті чи ні; пластини вузько еліптичні, еліптичні, зворотно-кутасто-яйцюваті, лопаткуваті, зворотно-ланцетні чи вузько ромбо-еліптичні, іноді майже округлі, (1)1.5–3(6) см, основа клиноподібна, часток 0, краї зубчасті, верхівка від тупої до широко гострої, нижня поверхня від рідко до помірно запушена, жилки ± густо запушені, верх густо шершавий особливо молодим. Суцвіття 1–3(5)-квіткові. Квітки 10–15 мм у діаметрі; пиляки від білих до кремових. Яблука від жовтуватих до яскраво червоних, 8–10(12) мм у діаметрі; м'якуш твердий, сухий чи борошнистий. 2n = 51, 68. Період цвітіння: квітень і травень; період плодоношення: вересень і жовтень[1].

Ареал

[ред. | ред. код]

Зростає на сході й південному сході США (Алабама, Арканзас, Делавер, Флорида, Джорджія, Індіана, Кентуккі, Луїзіана, Меріленд, Міссісіпі, Міссурі, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Північна Кароліна, Огайо, Оклахома, Пенсильванія, Південна Кароліна, Теннессі, Техас, Вірджинія, Західна Вірджинія) й на північному сході Мексики (Коауіла, Тамауліпас)[1][2][3].

Населяє піщані пустелі, піщані пагорби, відкриті чагарники, часто асоційовані з Pinus clausa, P. palustris, P. rigida та ксерофітними видами Quercus та Carya; на висотах 10–200 метрів[1].

Використання

[ред. | ред. код]

Плоди вживають сирими чи приготованими чи сушать[4].

Хоча конкретних згадок про цей вид не було помічено, плоди та квіти багатьох видів глоду добре відомі в трав'яній народній медицині як тонізувальний засіб для серця, і сучасні дослідження підтвердили це використання. Зазвичай його використовують у вигляді чаю чи настоянки[4].

Деревина роду Crataegus, як правило, має хорошу якість, хоча вона часто занадто мала, щоб мати велику цінність[4].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в Crataegus uniflora. Flora of North America. efloras.org. Архів оригіналу за 22 грудня 2021. Процитовано 22.12.2021. (англ.)
  2. Crataegus uniflora. Catalogue of Life. Архів оригіналу за 22 грудня 2021. Процитовано 22.12.2021. (англ.)
  3. Crataegus uniflora. Plants of the World Online. Kew Science. Архів оригіналу за 13 січня 2020. Процитовано 22.12.2021. (англ.)
  4. а б в Crataegus uniflora. Useful Temperate Plants. Архів оригіналу за 22 грудня 2021. Процитовано 22.12.2021. (англ.)