Dicaeidae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Dicaeidae
Prionochilus maculatus
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Підряд: Співочі птахи (Passeri)
Родина: Dicaeidae
Bonaparte, 1853
Роди
Prionochilus
Dicaeum
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Dicaeidae
EOL logo.svg EOL: 2834389
ITIS logo.svg ITIS: 178806
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 667167

Родина Цвітоїдові (Dicaeidae) включає 48 видів, які зустрічаються переважно на Новій Гвінеї і на Філіппінах. Інша частина ареалу тягнеться від Індії через Китай до південних рубежів Австралазії. Живуть вони, як правило, в невеликих групках на деревах або в кущах. Dicaeidae не мігрують, а залишаються вірними своєму місцю народження.

Опис[ред.ред. код]

Цвітоїдові — птахи малих розмірів з короткими лапками і хвостами. У оперення неяскраве забарвлення, обидві статі майже не відрізняються. У деяких видів самці відрізняються яскравішим оперенням. На коротких дзьобах є виступи на кшталт маленьких зубів, допомагаючі птахам поїдати липкі фрукти. Їх язик згорнутий в трубочку, що полегшує добування нектару. Окрім нього, живляться ягодами і фруктами, не гидують також комахами і павуками. Віддають перевагу жовтим ягодам рослини Loranthus longiflorus і є важливим чинником поширення його насіння.

Розмноження[ред.ред. код]

Гнізда цвітоїдних мають круглу форму, підвішені до гілок дерев і вхід в них знаходиться збоку. Як будівельний матеріал використовуються різні стеблинки, а також павутина. У кладці від двох до чотирьох яєць.

Класифікація[ред.ред. код]

Родина Dicaeidae включає 48 видів, що відносяться до двох родів:

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]