Fnac

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Fnac
Fédération nationale d'achats des cadres
FNAC
Типдочірня компанія
Організаційно-правова форма господарюванняспрощене акціонерне товариствоd[1]
ГалузьQ112165832?[1]
Спеціалізаціяроздрібна торгівля
ГаслоFnac, c’est bon d’être curieux, Fnac : on ne peut qu'adhérer, Fnac : agitateur de curiosité, Fnac : certifié non conforme і FNAC, agitateur depuis 1954 !
Засновано1954
Засновник(и)Андре Ессел та Макс Тере
Штаб-квартираФранція Франція
Продукціямузика
Співробітники26 018 осіб (2016)
Холдингова компаніяFnac Dartyd
Дочірні компаніїQ3456547? і Q3074729?
www.fnac.com
CMNS: Fnac у Вікісховищі
Філія Fnac в Порто, Португалія

Fnac (акронім спершу від «Fédération nationale d'achats des cadres», потім, після відкриття для широкого загалу, від «Fédération nationale d'achats» (Національна федерація з продажу)) — французька торговельна мережа, яка насамперед займається продажем книжок, компактдисків та DVD.

Історія

[ред. | ред. код]

Фірма заснована в 1954 році у Франції Андре Есселем та Максом Тере. Обоє були войовничими марксистами троцькістського спрямування. Тере навіть був особистим охоронцем Лева Троцького.

З 1996 року Fnac входить до групи PPR, заснованої в 1963 році Франсуа Піно. У 2004 обсяг продажу фірми Fnac сягав 4,139 млрд євро.

Короткий огляд

[ред. | ред. код]

Fnac займає лідируючі позиції з продажу книжок, розважальної електроніки, компактдисків та DVD у Франції, Бельгії, Італії, Іспанії, Португалії та Бразилії.

Окрім того Fnac пропонує тестування товарів у Laboratoires Tests, проявлення й друк фотографій, послуги бюро подорожей, продаж концертних квитків, організацію культурних заходів, вечорів, фестивалів. Fnac виступає головним спонсором фестивалю коміксів в Ангулемі.

Філії

[ред. | ред. код]

У вересні 2007 року Fnac мав 78 філій в 56 французьких містах. Окрім того 65 філій у восьми інших країнах: 16 в Іспанії, 13 в Португалії, 12 у Бразилії, 7 у Бельгії, 7 в Італії, 6 у Швейцарії, 2 на Тайвані та 2 у Греції. Окрім того діє магазин у форматі Online-Shop.

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. а б SIRENE