Investment AB Spiltan

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Investment AB Spiltan
Тип ТОВ, щомісячно торгуються на Alternative Listan
Засновано 1985
Штаб-квартира Швеція Стокгольм, Швеція
Ключові особи

Ульф Гейер (нар. 1953), голова

Пер Хакан Боржессон
Генеральний директор
Операційний прибуток (EBIT) 135,4 млн. SEK
Активи 758,3 млн. SEK
Власний капітал 685,1 млн. SEK
Співробітники 10 — Червень 2018
Дочірні компанії Paradox Interactive
Сайт Spiltan.se

Investment AB Spiltan (Spiltan) — інвестиційна компанія, яка купує та володіє міноритарними акціями шведських компаній, що не котируються на біржі та котируються на лістингу. Компанія була заснована в 1986 році.

Історія[ред. | ред. код]

Spiltan був заснований у Стокгольмі в 1985 році з близько 40 членами, переважно студентами університету Лінчепінга . У 1986 році було сформовано Investment AB Spiltan. Назва Spiltan прийшла з того, що один з перших акціонерів подумав, що компанія матиме сільський профіль з причиною, що «ми живемо в Стокгольмі, але насправді ми всі молимося»[1] .

У 1997 році бізнес Спілтана отримав більш постійний акцент, коли Пер Хакан Боржессон, який був генеральним директором компанії з самого початку, був зайнятий повний робочий день.

Інвестиції[ред. | ред. код]

Компанія намагається дотримуватися інвестиційної філософії американського інвестора Ворена Бафіт, що означає, що зростання вартості створюється за рахунок купівлі акцій шведських малих і середніх компаній з довгостроковим інвестиційним горизонтом з наміром зберегти їхні холдинги.

Гра також встановила нові концепції фінансових послуг через дочірню компанію Spiltan Fonder і торговий сайт Alternativa Listan.

Володіння[ред. | ред. код]

У холдингу Spiltan є перераховані комп'ютерні ігрові компанії Paradox Interactive, компанія електронної комерції CoolStuff і футбольний додаток Forza Football[2], фінансова компанія Pepins Group і ресторанна компанія Boulebar[3].

Власники та управління[ред. | ред. код]

Компанія має близько 2700 акціонерів і щомісячно торгуються на Альтернативному фондовому ринку[4] . Чиста вартість гри склала приблизно 5 мільярдів шведських крон у серпні 2018 року. Найбільшим власником є генеральний директор компанії Per Håkan Börjesson з родиною, а також кілька власників залишаються власниками та правлінням. Ларс-Олоф Бакман був головою компанії з самого початку в 1986 році до своєї смерті в 2010 році. Sollos Pris був створений для його пам'яті, яка щороку нагороджує шведського підприємця, який допомагав іншим підприємцям[5]. З щорічних загальних зборів 2011 року Ульф Гейер є головою компанії.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання на джерела[ред. | ред. код]

  1. Buffetts svenska lärjungar – så blev deras aktieklubb landets hetaste investmentbolag. 
  2. Spiltan ny storägare i Football Addicts. 
  3. Lyckokast för Boulebar (sv-SE). 
  4. Pepins - Spiltan. www.pepins.com (sv-SE). Процитовано 2018-06-20. 
  5. Sollos Pris | SOLLOS PRIS. Sollos Pris (sv). Процитовано 2018-08-21.