Перейти до вмісту

Israel Military Industries

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Israel Military Industries
ТипДержавна корпорація
Правова формаОбмежене партнерство
Галузьвійськова промисловість
Засновано1933
Засновник(и)Гаґана
Штаб-квартираІзраїль Рамат-ха-Шарон, Ізраїль
Продукціязброя
Виторг$ 650 млн.
Власник(и)Elbit Systems
Співробітники3200
Холдингова компаніяElbit Systems
Дочірні компаніїАшот Ашкелон
http://www.imi-israel.com
CMNS: Israel Military Industries у Вікісховищі

Israel Military Industries (івр. התעשייה הצבאית — Військова промисловість) — ізраїльська військова державна корпорація, яка виробляє системи озброєння, боєприпаси, а також ракетну і бронетехніку[1]. Основний постачальник озброєнь армії оборони Ізраїлю.

Історія

[ред. | ред. код]

Israel Military Industries (IMI) була заснована в 1933 році і стала першим виробником зброї в цьому регіоні. Перший завод IMI було створено в 1933 році в Гіватаїмі. У 1936 році завод був переведений в приміщення шкіряного заводу на узбережжі на північ від Тель-Авіва. У тому ж році було розпочато випуск литих гранат і мінометів. У 1939 році директором IMI був призначений Ізраїль Амір, командувач Хагани в Герцлії. До моменту його виходу на пенсію в 1940 році IMI мало 7 відділень з 50 постійними працівниками. За час директорства Аміра IMI випустило 48 мінометів і 5 000 гранат, що було великим показником в кінці 30-х років.

У грудні 2013 року уряд Ізраїлю затвердив угоду про приватизацію концерну. До тендеру будуть допущені тільки ізраїльські компанії. Визначати компанії, які будуть допущені до тендеру, буде міністерство оборони. Воно ж буде найбільшим клієнтом компанії і контролером, який дозволяє експорт продукції в інші країни. При цьому, ряд стратегічних виробничих ліній, які держава зацікавлена зберегти під своїм прямим контролем з міркувань секретності і безпеки переводяться в спеціально для цієї мети створену держкомпанію «Томер»[2][3].

9 квітня 2014 року Міністерство фінансів, Управління держкомпаній, профспілка і керівництво корпорації підписали колективну угоду про приватизацію і структуризації концерну. Відповідно до угоди, держава анулює борги ТААС в розмірі понад 500 млн шекелів, а керівництво корпорації звільнить займану її підприємствами територію в Рамат-ха-Шароні. До червня 2015 року 1200 працівників будуть звільнені або відправлені на дострокову пенсію з виплатою компенсацій. Також, скорочуються тисячі ставок протягом наступних 15 років. Нові корпуси ТААС будуть зведені в Негеві і в околицях Мигдаль-ха-Емек. Держава фінансує всі роботи по перенесенню підприємств, включаючи благоустрій звільнених земельних ділянок. На ці цілі виділяються 300 млн шекелів на рік[4].

Забруднення навколишнього середовища

[ред. | ред. код]

Один із заводів Israel Military Industries раніше знаходився в тель-авівському районі Ревівім. У 1990-ті роки виробництво було переведено в інше місце, а на території колишнього заводу почалося будівництво житлових будинків. Згодом в цьому районі в ґрунті і в підземних водах були виявлені небезпечні речовини і гази, що безпосередньо пов'язано з діяльністю заводу. Аналогічна історія сталася і з заводом «Маген» компанії IMI, який перебував з 1950-го по 1997 рік у промисловій зоні тель-авівського району Нахалат Іцхак на вулиці Дерех а-Шалом.[5]

Відділення

[ред. | ред. код]
  • Відділення наземних систем (Land System) — модернізація танків і бронетранспортерів.
  • Відділення ракетних систем (Rocket Systems) — займається розробкою і виробництвом ракетних систем і двигунів. Відділ надає системні рішення у виробництві артилерійських ракетних систем, а також комплексних захисних систем для вертольотів.
  • Відділення озброєнь (Munition systems) - виробляє боєприпаси для танків і артилерії, пневматична зброя, зброя для піхоти.
  • Відділення просунутих систем (Advanced systems)
  • Відділення боєприпасів малого калібру (Small caliber ammunition)

Продукція

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. About IMI. Архів оригіналу за 6 листопада 2016. Процитовано 15 вересня 2016. [Архівовано 2016-11-06 у Wayback Machine.]
  2. הפרטת תעש: החברה תוכל להימכר רק ל"חברה ישראלית". Архів оригіналу за 16 вересня 2016. Процитовано 29 грудня 2013.
  3. К приватизации ТААС допустят только израильские компании. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 29 грудня 2013.
  4. Подписано соглашение о приватизации ТААС. Архів оригіналу за 24 вересня 2016. Процитовано 10 квітня 2014.
  5. השכונה יוקרתית, האדמה מסרטנת («Район престижный, земля вызывает рак») [Архівовано 1 березня 2009 у Wayback Machine.] // «га-Арец», 24.05.2006 (івр.)(иврит)