LetterOne

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
LetterOne
Тип бізнес
Форма власності Société Anonyme[d]
Галузь інвестиція
Засновано 2013
Засновник(и) Фрідман Михайло Маратович
Штаб-квартира Люксембург
Продукція управління активамиd
Власник(и) Фрідман Михайло Маратович
letterone.lu

LetterOne — міжнародний інвестиційний бізнес зі штаб-квартирою в Люксембурзі, заснований в червні 2013 року. Складається з двох окремих юридичних осіб — Letterone Holdings SA (контролює L1 Energy) і Letterone Investment Holdings SA (контролює всі інші компанії)[1] .

Засновники Михайло Фрідман, Герман Хан і Олексій Кузьмічов вклали в цей бізнес $ 15,36 млрд.[2]

Рада директорів[ред. | ред. код]

Рада директорів групи L1 є вищим органом компанії, і відповідає за розробку інвестиційної стратегії та прийняття інвестиційних рішень:

Історія[ред. | ред. код]

У червні 2013 року акціонери консорціуму «Альфа-Груп» створили нову інвестиційну структуру — LetterOne Holdings SA з головною компанією в Люксембурзі.

У грудні 2013 року консорціум «Альфа-Груп» передав свою частку володіння в компанії Altimo Holdings & Investments Ltd. компанії LetterOne Holdings SA[3]

Діяльність[ред. | ред. код]

Основні підрозділи компанії: L1 Energy і L1 Technology знаходяться під контролем L1 Treasury Services, яка контролює ліквідність і фінансові інвестиції, в тому числі і вкладення самого холдингу. В даний час LetterOne здійснює інвестиції через стратегічні пакети акції своїх підрозділів або вкладає кошти у власність приватних компаній.

LetterOne Energy[ред. | ред. код]

L1 Energy — підрозділ LetterOne Group, що відповідає за інвестиції в міжнародний нафтогазовий сектор. Головний офіс L1 Energy розташований в Лондоні. Очолює підрозділ Герман Хан. Компанія розглядає проекти у всіх нафтогазових регіонах світу — в Росії і за її кордоном (в Північній і Південній Америці, на Близькому Сході, в Африці та Азії). Йдеться про довгострокові проекти з розвідки і видобутку нафти і газу, нафтосервіси, нафтогазову інфраструктуру та інші проєкти[4] . У березні 2015 року L1 витратила перші гроші, отримані від продажу ТНК-BP, купивши німецьку нафтогазову компанію Dea за € 5,1 млрд ($ 5,6 млрд) з урахуванням її боргу. Forbes на початку березня оцінював, що на покупку Dea було витрачено $ 1,26 млрд власних коштів L1 (решта — позикові кошти)[2] .

LetterOne Technology[ред. | ред. код]

L1 Technology — підрозділ LetterOne Group, створений 6 квітня 2015 для інвестицій у телекомунікаційні та технологічні компанії Європи і США на загальну суму до $ 16 млрд. Новий підрозділ замінив колишню структуру — LetterOne Telecom. Очолив бізнес-одиницю Олексій Резнікович, який керував телекомунікаційними активами «Альфа-Груп» з 2005 року[2] . Головний офіс L1 Technology розташований в Лондоні .

Підрозділ шукає можливості для придбання «часток, що дають контроль або суттєвий вплив», у великих компаніях (вартість угоди — від $ 1 млрд), або бізнесів, які доповнять існуючу базу активів (перш за все Veon)[2].

Під управління L1 Technology перейшли частки LetterOne в Veon (47,9 % голосуючих акцій, 56 % економічного інтересу) і турецькому операторові Turkcell (13,22 % акцій в непрямому володінні). Їх сумарна вартість ще в кінці 2013 року оцінювалася в $ 13,5 млрд, а пізніше — лише близько $ 7 млрд (акції Veon з кінця 2013 року подешевшали майже на 60 %)[2] .

До складу консультаційної ради L1 Technology увійшли: Расс Шоу (займав посади голови клубу Marketing Group of Great Britain, віце-президента і керуючого директора Skype, посаду директора з інновацій іспанської Telefonica, а також директора з маркетингу британського оператора O2), сер Джуліан Хорн- Сміт (член ради директорів і радник ряду міжнародних корпорацій), Брент Хоберман («ветеран» британського інтернет-бізнесу), Денис О'Брайен (ірландський мільярдер), Осама Бедье (колишній віце-президент PayPal з розвитку, один з розробників Google Wallet)[2].

L1 Technology інвестував кошти в компанію Qvantel (фінський розробник програмного забезпечення для операторів зв'язку), а також в американський телеком-стартап FreedomPop[5] .

LetterOne Retail[ред. | ред. код]

L1 Retail — підрозділ LetterOne Group, створений в кінці 2016 для інвестицій в закордонний сегмент роздрібної торгівлі. Команду менеджерів L1 Retail очолив Стефан Дюшарм — колишній СЕО X5 Retail Group[6] . Фонд планує інвестувати до $ 3 млрд в кілька торгових мереж, у яких є потенціал стати лідерами в своїх сегментах і на певних ринках[7] .

Приватні капіталовкладення[ред. | ред. код]

Pamplona Capital Management[ред. | ред. код]

LetterOne активно інвестує через свою участь у фонді Pamplona, що здійснює управління приватним капіталом.[8] Pamplona це приватний інвестиційний менеджер, який пропонує платформу для інвестицій для приватного капіталу і хедж-фондів. Pamplona Capital Management управляє активами різних клієнтів, включаючи державні пенсійні фонди, компанії керуючі приватним капіталом, транснаціональні корпорації, сімейні фонди і хедж-фонди.[9]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архивированная копия. Архів оригіналу за 17 березня 2017. Процитовано 5 березня 2017. 
  2. а б в г д е Дело на $16 млрд: зачем акционерам «Альфа-Групп» LetterOne Technology. РБК. Архів оригіналу за 29 березня 2020. Процитовано 4 березня 2017. 
  3. http://www.alfagroup.ru/about-us/history/ [Архівовано 3 серпня 2020 у Wayback Machine.] см. 2013 год
  4. Ведомости (13 серпня 2013). Владельцы "Альфа-групп" вложили $15,36 млрд в LetterOne. Архів оригіналу за 9 серпня 2020. Процитовано 4 березня 2017. 
  5. Фонд Фридмана инвестировал в финского разработчика облачных технологий. Архів оригіналу за 4 квітня 2022. Процитовано 4 березня 2017. 
  6. LetterOne Михаила Фридмана инвестирует в зарубежный ретейл. Архів оригіналу за 3 квітня 2022. Процитовано 4 березня 2017. 
  7. LetterOne Energy инвестирует $5 млрд в нефтегазовый сегмент // Коммерсантъ. — 2017. — 3 березня. Архівовано з джерела 3 квітня 2022. Процитовано 11 серпня 2020.
  8. A Russian American invests in Europe. 
  9. Company Overview of Pamplona Capital Management LLP. Архів оригіналу за 7 березня 2019. Процитовано 11 серпня 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]