Mandriva

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Mandriva
Тип Публічна компанія
Форма власності публічна компанія
Галузь Програмне забезпечення
Засновано 1998Франція Франція
Засновник(и) Жак Ле Моруа (Jacques Le Marois), Гаель Дюваль (Gael Duval) і Фредерік Басток(Frederic Bastok)
Закриття (ліквідація) 2 червня 2015
Штаб-квартира Париж
Продукція Mandriva Linux
openmandriva.org

Mandriva (до 7 квітня 2005 носила назву Mandrakesoft)(NASDAQ: MDKFF) - французька компанія, творець дистрибутиву Mandriva Linux, один із провідних розробників GNU/Linux і є одним із засновників Desktop Linux Consortium.

Компанія була заснована в 1998 році трьома молодими Linux-ентузіастами: Жаком Ле Моруа (Jacques Le Marois), Гаелем Дювалем (Gaël Duval) і Фредеріком Бастоком (Frederic Bastok). Головною метою компанії було впровадження GNU/Linux в маси, максимальна його зручність для непідготовлених користувачів. У 2000-2002 році компанія здійснила кілька стратегічних помилок, які мало не призвели до банкрутства фірми, однак в наш час часу справи компанії знову увійшли в нормальне русло. В наш час[коли?] вона нараховує близько 70 співробітників (45 з яких інженери) і має офіси у Франції, США і Бразилії. Компанія продає свою продукцію в більш ніж в 140 країнах і оцінка числа користувачів Mandriva Linux становить приблизно 3 мільйони, відповідно до mandriva.com сайті.

24 лютого 2005 компанія Mandrakesoft купила бразильський Linux-вендор Conectiva і змінила назву на Mandriva. Одна з причин зміни назви - тривалий судовий розгляд з корпорацією Hearst Corporation, яка є власником прав на популярного персонажа коміксів Mandrake the Magician. 15 червня 2005 Mandriva поглинає ще одиного дистриб'ютора Linux - цього разу американську компанію Lycoris.

А 15 березня 2006 року відбулося подія, що спричинило за собою великий скандал в Linux-співтоваристві - Гаель Дюваль, співзасновник компанії та координатор спільноти, був звільнений разом з ще 18-ма співробітниками, і навіть був позбавлений свого довічного членства в «Клубі Mandriva». Позиція компанії обґрунтовувалася тим, що «команда Дюваля стала останнім часом неприбутковою». Г-н Дюваль прокоментував свою відставку так: «Це нелегко. Ти створюєш проект і даєш роботу для дюжини людей, а через сім років нинішній керівник компанії говорить тобі, що настала пора йти ». У даний момент Гаель Дюваль розробляє свій дистрибутив Ulteo.

Станом на травень 2015 року компанія перебуває в процесі ліквідації[1].

Примітки[ред. | ред. код]