MindManager

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
MindManager
Mindmanager.pngMindManager
Тип Mind mapping
Розробник Mindjet
Стабільний випуск 9.0 (August 09, 2010)
Версії 15.1.173
Операційна система Microsoft Windows
Ліцензія Commercial
mindjet.com

MindManager — комерційне ПЗ для управління картами пам'яті, розроблене Mindjet. Mindjet описує карти, створені за допомогою MindManager як «бізнес-карти» для використання на підприємствах, замінюючи ними рукописні карти пам'яті.

Карти MindManager можуть бути експортовані в Microsoft Word, PowerPoint, Visio і Project, збережені як веб-сторінки чи PDF-документи.

Загальні відомості[ред.ред. код]

Програма MindManager компанії MindJet заснована на методиці «концепт-карт» професора Корнеульського університету Джозефа Новака, а також на методиці «інтелект-карт» англійського психолога Тоні Б'юзена. Слоган компанії MindJet «Оживи знання» відображає призначення програми: систематизувати, проаналізувати, або запам'ятати, використовуючи ефективні засоби візуалізації, великий об'єм інформації. Програма купують як для домашнього застосування, так і для корпоративного.

MindMaps[ред.ред. код]

У спеціальній літературі можна зустріти велику кількість варіантів перекладу терміну MindMaps. Найчастіше зустрічаються переклади:

  • ментальні карти;
  • інтелект-карти;
  • карти розуму;
  • концепт-карти;
  • карти знань;
  • карти пам'яті;
  • асоціативні карти.

Концепція ментальних карт[ред.ред. код]

Ментальні карти — це ефективний інструмент структурування і аналізу інформації. Вони дозволяють пришвидшити процес вивчення навчальних матеріалів, підвищити степінь запам'ятовування інформації, пришвидшити розробку особистих бізнес-проектів тощо. В основу концепції ментальних карт покладено уявлення про принципи роботи людського мозку: асоціативне мислення, візуалізація уявлених образів, цілісне сприйняття. Для стимулювання асоціативного мислення застосовуються особливі, зручні для мозку, радіантні діаграми (ментальні карти), представлені у вигляді дерева ідей.

Посилання[ред.ред. код]