MindManager

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
MindManager
Mindmanager.png
MindManager
Тип Mind mapping
Розробник Mindjet
Стабільний випуск 9.0 (August 09, 2010)
Версії 15.1.173
Операційна система Microsoft Windows
Ліцензія Commercial
mindjet.com

MindManager — комерційне ПЗ для управління картами пам'яті, розроблене Mindjet. Mindjet описує карти, створені за допомогою MindManager як «бізнес-карти» для використання на підприємствах, замінюючи ними рукописні карти пам'яті.

Карти MindManager можуть бути експортовані в Microsoft Word, PowerPoint, Visio і Project, збережені як веб-сторінки чи PDF-документи.

Загальні відомості[ред.ред. код]

Програма MindManager компанії MindJet заснована на методиці «концепт-карт» професора Корнеульського університету Джозефа Новака, а також на методиці «інтелект-карт» англійського психолога Тоні Б'юзена. Слоган компанії MindJet «Оживи знання» відображає призначення програми: систематизувати, проаналізувати, або запам'ятати, використовуючи ефективні засоби візуалізації, великий об'єм інформації. Програма купують як для домашнього застосування, так і для корпоративного.

MindMaps[ред.ред. код]

У спеціальній літературі можна зустріти велику кількість варіантів перекладу терміну MindMaps. Найчастіше зустрічаються переклади:

  • ментальні карти;
  • інтелект-карти;
  • карти розуму;
  • концепт-карти;
  • карти знань;
  • карти пам'яті;
  • асоціативні карти.

Концепція ментальних карт[ред.ред. код]

Ментальні карти — це ефективний інструмент структурування і аналізу інформації. Вони дозволяють пришвидшити процес вивчення навчальних матеріалів, підвищити степінь запам'ятовування інформації, пришвидшити розробку особистих бізнес-проектів тощо. В основу концепції ментальних карт покладено уявлення про принципи роботи людського мозку: асоціативне мислення, візуалізація уявлених образів, цілісне сприйняття. Для стимулювання асоціативного мислення застосовуються особливі, зручні для мозку, радіантні діаграми (ментальні карти), представлені у вигляді дерева ідей.

Посилання[ред.ред. код]