Microsoft PowerPoint

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Microsoft Office PowerPoint
Microsoft Office PowerPoint (2019–present).svg
Microsoft PowerPoint 14 uk screenshot.png
Microsoft PowerPoint 2010
Тип Презентації
Розробник Microsoft
Стабільний випуск 2013 (8326.2062)
Платформа iOS
Операційна система Windows, Mac OS
Українська мова так
Ліцензія Microsoft EULA
Вебсайт office.microsoft.com/powerpoint/

CMNS: Microsoft Office PowerPoint у Вікісховищі

Microsoft PowerPoint (повна назва — Microsoft Office PowerPoint) — це застосунок для створення та відтворення презентацій, що є частиною Microsoft Office, і доступний в редакціях для ОС Microsoft Windows і Mac OS.

Історія[ред. | ред. код]

Вікно програми PowerPoint 2007

Ідея створення PowerPoint з'явилася у Роберта Гаскінса (Robert Gaskins), студента університету Берклі, який вирішив, що нова доба графічних інтерфейсів може спричинити революцію в дизайні та створенні презентаційних матеріалів. У 1984 році Гаскінс приєднався до провальної компанії Forethought і найняв розробника Денніса Остіна (Dennis Austin). Роберт і Денніс об'єднали зусилля і створили програму Presenter. Денніс створив оригінальну версію програми з Томом Рудкіним (Tom Rudkin). Пізніше Боб вирішив змінити ім'я на PowerPoint, яке і стало назвою кінцевого продукту.

1987 року вийшов PowerPoint 1.0 для Apple Macintosh. Він працював в чорно-білих кольорах. Незабаром з'явилися кольорові Macintosh і нова версія PowerPoint не забарилася. Програмне керівництво з першою редакцією було унікальне. Це була книга синього кольору в твердій палітурці. Компанія Forethought вважала, що це краще ніж купа виконуваних файлів допомоги нлн. У 1990 році вийшла версія для Windows. З 1990 року PowerPoint став стандартом в наборі програм Microsoft Office.

У 2002 році вийшла версія PowerPoint, яка не тільки була включена в пакет Microsoft Office XP, але також розповсюджувалася як окремий продукт. У нім з'явилися такі функції, як порівняння і змішення змін в презентації, можливість задавати шляхи анімації для індивідуальних форм, створення пірамідальних, радіальних і цільових діаграм, а також кругів Ейлера, панель завдань для перегляду і вибору об'єктів буфера обміну, захист презентації паролем, автоматична генерація фотоальбому, а також «розумні теги» для швидкого вибору формату тексту, скопійованого в презентацію.

Microsoft PowerPoint 2003 не сильно відрізняється від попередника. Він збільшує ефективність роботи в групі і тепер має можливість створення «Пакету для CD», який легко дозволяє скопіювати презентацію з мультимедійним змістом і переглядача на компакт-диск. Поточна версія PowerPoint 2007 додає основні зміни в інтерфейс програми і збільшує графічні можливості.

Приклад презентації з використанням PowerPoint

PowerPoint використовується для створення файлу, що містить послідовність сторінок (слайди), які зазвичай мають узгоджений стиль із спільними шаблонами і може містити інформацію з інших програм або створену в PowerPoint, зокрема текст, марковані списки, таблиці, діаграми, мальовані фігури, зображення, аудіокліпи, відеокліпи, анімацію елементів та анімовані переходи між слайдами, а також додані нотатки до кожного слайда[1][2].

PowerPoint для інтернету[ред. | ред. код]

PowerPoint для Інтернету — це безкоштовна полегшена версія Microsoft PowerPoint, доступна як частина пакету Office в інтернеті, яка також включає веб-версії Microsoft Excel і Microsoft Word. PowerPoint для інтернету не підтримує додавання чи редагування діаграм, рівнянь, аудіо чи відео, збережених на комп'ютері, але вони відображаються в презентації, якщо їх додано за допомогою настільного додатка. Деякі елементи, наприклад ефекти WordArt або розширені анімації та переходи, взагалі не відображаються, незважаючи на те, чи збережені в документі. PowerPoint для інтернету також не має представлень структури, шаблону, сортувальника слайдів і презентатора, наявних у настільному додатку, а також має обмежені можливості друку[3].

Сумісність[ред. | ред. код]

Завдяки входженню в Microsoft Office, PowerPoint став найпоширенішою у всьому світі програмою для створення презентацій. Файли презентацій PowerPoint часто пересилаються користувачами програми на інші комп'ютери, що означає необхідну сумісність з ними програм конкурентів. Проте, оскільки PowerPoint має можливість підключення елементів інших застосунків через OLE, деякі презентації стають сильно прив'язаними до платформи Windows, що робить неможливим відкриття даних файлів, наприклад, у версії для Mac OS. Це привело до переходу на відкриті стандарти, такі як PDF і OASIS OpenDocument.

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Basic tasks for creating a PowerPoint presentation. support.microsoft.com. Архів оригіналу за 13 квітня 2022. Процитовано 19 квітня 2022. 
  2. Animations for Infographics in PowerPoint (амер.). 2 лютого 2022. Архів оригіналу за 3 лютого 2022. Процитовано 19 квітня 2022. 
  3. How certain features behave in web-based PowerPoint. support.microsoft.com. Архів оригіналу за 19 квітня 2022. Процитовано 19 квітня 2022.