Nannacara

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Nannacara
Nannacara anomala
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Підряд: Губаневидні (Labroidei)
Родина: Цихлові (Cichlidae)
Підродина: Cichlasomatinae
Рід: Nannacara
Regan, 1905
Nannacara anomala
Regan, 1905

Див. текст.

Посилання
Вікісховище: Nannacara
Віківиди: Nannacara
EOL: 26655
ITIS: 169977
NCBI: 74453

Nannacara — рід риб родини цихлові, що налічує 6[1] видів.

Походження[ред. | ред. код]

Гарна цихліда з Південної Америки (Венесуела, Болівія, Колумбія) дуже популярна серед акваріумістів. Вона живе в тихих струмках і маленьких річках з багатою водною рослинністю. В Європу була завезена в 1934 році.

Характеристика[ред. | ред. код]

Самці виростають у довжину до 8—10 см, самки менші — 4—6 см. Самець відрізняється більш загостреними спинним і анальним плавниками. Тіло дуже витягнуте, достатньо високе, помірно стиснене з боків. Забарвлення просте, але гарне: на зеленкувато-жовто-коричневому фоні, на кожній лусочці розташована маленька трикутна коричнева пляма. Все тіло відсвічує зеленкувато-золотим кольором. Очі червоні або жовтувато-червоні, зіниці чорні. Під час нересту в самки з'являються різкі темні плями й поперечні смуги.

Утримання[ред. | ред. код]

Для утримання підійде акваріум середніх розмірів, від 50 літрів, засаджений рослинами, так як рибки полюбляють і світло й густі зарости рослин. Риби не риють ґрунт, не зачіпають рослин, тримаються в середньому й нижньому шарах води. Необхідні фільтрація, аерація, щотижнева підміна води до 20 % об'єму. Оптимальна температура води 26 °C.

Живлення[ред. | ред. код]

Риби живиться, головним чином хробачками й личинками комах. Одначе їх можна годувати будь-яким звичайним живим кормом, але краще давати циклопів, дафнії та личинки комарів.

Розведення[ред. | ред. код]

Після відкладання ікри на камінь або на який-небудь інший предмет до 200 ікринок, самка бере на себе подальший догляд за ікрою, але часто її проганяє самець, так що його необхідно відсадити. Самка також викопує для мальків ямки й переносить мальків з однієї ямки до іншої. Мальки вилуплюються через 2 — 3 дні й починають плавати через 4 — 6 днів. За деякими спостереженнями самка збирає час від часу багно з ґрунту та разпушує його між мальками, по-напевно, для того, щоб вони, таким чином, могли знайти інфузорій. На 5—7-й день молодь починає ловити навіть великих науплій циклопів і артемій. Пізніше можна давати грубіший корм.

Сумісність[ред. | ред. код]

Наннакара — спокійна й миролюбна риба, тому дуже добре живе в змішаному акваріумі. Під час нересту стає дуже забіякуватою.

Види[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. California Academy of Sciences. Архів оригіналу за 15 квітня 2012. Процитовано 27 жовтня 2009.