Open Virtualization Format

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

OVF (Open Virtualization Format) - відкритий стандарт для зберігання і розповсюдження віртуальних машин. Стандарт описує відкритий, переносимий, розширюваний формат для розповсюдження образів віртуальних машин. Стандарт OVF не прив'язаний до певної реалізації гіпервізора або апаратної архітектури.

OVF (OVA)[ред. | ред. код]

Пакет OVF складається з декількох файлів, розташованих, як правило, в одній теці. Пакет завжди містить рівно один файл опису з розширенням .ovf. Це XML-файл, що описує упаковану віртуальну машину і містить метадані пакету, такі, як назва, апаратні вимоги, посилання на інші файли в пакеті і описи. Окрім файлу опису, пакет OVF зазвичай містить один або декілька образів диска і може включати файли сертифікатів та інші файли. Пакет OVA складається з одного файлу, який є TAR архівом теки з пакетом OVF.

Історія розвитку[ред. | ред. код]

Розробка стандарту OVF була розпочата у вересні 2007, біля витоків стояли такі компанії, як Dell, Hewlett-Packard, IBM, Microsoft, VMware та Xen.

ANSI ратифікували версію OVF 1.1.0 як власний стандарт INCITS 469-2010[1].

Підтримується у:

Перенесення віртуальних машин між різними системами віртуалізації[ред. | ред. код]

Для перенесення віртуальних машин з однієї системи віртуалізації на іншу виробники вказаних систем випускають спеціальні інструменти, наприклад VMWare[2], Microsoft[3].

За відсутності спеціальних інструментів можна виконати перенесення віртуальних машин вручну, проте при цьому необхідно враховувати деякі особливості[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. (англ.) INCITS 469-2010 Information Technology - Open Virtualization Format (OVF) Specification. Архів оригіналу за 2012-09-13. Процитовано 2014-11-12. 
  2. (англ.) VMware vCenter Converter. Архів оригіналу за 2012-09-13. Процитовано 2014-11-12. 
  3. Использование средства импорта и экспорта OVF
  4. Перенос виртуальных машин. Архів оригіналу за 2012-09-13. Процитовано 2014-11-12. 

Див. також[ред. | ред. код]