Osphronemus laticlavius

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Osphronemus laticlavius
Osphronemus laticlavius
Osphronemus laticlavius
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Акантопері (Acanthopterygii)
Ряд: Лабіринтові риби (Anabantiformes)
Підряд: Повзуновидні (Anabantoidei)
Родина: Осфронемові (Osphronemidae)
Підродина: Власне осфронемові (Osphroneminae)
Рід: Осфронем (Osphronemus)
Вид: Osphronemus laticlavius
Osphronemus laticlavius
Roberts, 1992
Посилання
Вікісховище: Osphronemus laticlavius
Віківиди: Osphronemus laticlavius
EOL: 223116
ITIS: 638763

Osphronemus laticlavius (червонохвостий велетенський гурамі, англ. Giant Red Tail Gourami) — вид великих лабіринтових риб з родини осфронемових (Osphronemidae).

Був описаний Т. Робертсом у 1992 році разом із O. septemfasciatus.

Поширення

[ред. | ред. код]

Батьківщина виду — північний схід острова Калімантан (Малайзія, штат Сабах). Відомий лише з басейнів річок Кінабатанган (малай. Sungai Kinabatangan) і Сеґама (малай. Sungai Segama)[1].

Osphronemus laticlavius має стиснуте з боків, високе, овальної форми тіло і тупу голову з горбом на лобі. Тіло коротше, ніж у інших представників роду осфронем. Максимальна стандартна (без хвостового плавця) довжина становить 50 см.

Спинний плавець має 13-14 твердих і 10 м'яких променів, анальний — 11-12 твердих і 16-18 м'яких[1]. Черевні плавці видовжені у формі ниток.

Молодь має 3-5 неповних поперечних смуг, що помітно менше, ніж у інших видів велетенських гурамі. В дорослому віці ці смуги втрачаються. Натомість риби набувають сталевого синьо-сірого забарвлення, іноді воно стає майже чорним. Краї плавців у дорослих риб оранжеві або червоні, вони різко контрастують з темним основним забарвленням. Самці помітно барвистіші за самок.

Біологія

[ред. | ред. код]

Osphronemus laticlavius водиться в прісних водах: в озерах та річках з повільною течією.

Харчується переважно рослинною їжею, як водяними, так і наземними рослинами.

Як і інші гурамі, цей вид має особливий лабіринтовий орган, який дозволяє рибам використовувати для дихання атмосферне повітря й виживати в бідних на кисень водах.

Утримання в акваріумі

[ред. | ред. код]

Osphronemus laticlavius є найпривабливішим з усіх велетенських гурамі, але дуже рідко трапляється в торгівлі акваріумними рибами. Попит на нього високий, відповідно й ціни також високі[2].

Для утримання цих риб потрібні великі акваріуми місткістю від 700 літрів, багато корму та потужна й ефективна фільтрація води. Вид всеїдний і невибагливий.

Факти розведення в неволі не відомі.



Джерела

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Roberts, T.R. Osphronemus exodon, a new species of giant gouramy with extraordinary dentition from the Mekong [Архівовано 7 серпня 2019 у Wayback Machine.]. Natural History Bulletin of the Siam Society v. 42 (no. 1), 1994: 67-77 (англ.)
  2. Jongkar G. and Nyanti L. Notes on the Giant Gouramy, Osphronemus septemfasciatus Roberts, 1992 (Perciformes: Osphronemidae) from Batang Kanowit in Sarawak, Malaysia. The Sarawak Museum Journal, Vol. LXX, No. 91 (New Series) December 2012, pp. 239-254 (англ.)

Посилання

[ред. | ред. код]