Лабіринтові риби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Лабіринтові
Ляліус (Colisa lalia)
Ляліус (Colisa lalia)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Акантопері (Acanthopterygii)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Підряд: Anabantoidei
Родини[1]
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Anabantoidei
EOL logo.svg EOL: 2804516
ITIS logo.svg ITIS: 172582
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 50370

Лабіринтові (Anabantoidei) — підряд риб ряду Окунеподібних (Perciformes). Їх виділяє характерна особливість, яка виникла в результаті пристосування до життя у воді, бідній на кисень. Вони можуть засвоювати кисень із атмосферного повітря[2]. Ці рибки на повітрі протягом 6-8 годин можуть обходитись без води[3].

Оригінальні за будовою й різні за розмірами тіла (від 3-5 до 60 см), повільні по руху, більшість яскравих за забарвленням лабіринтові риби водяться в стоячих або повільно текучих водоймах з густою рослинністю[3]. Мешкають в Південній і Південно-Східній Азії, а також в Центральній і Південній Америці[3].

Утримування в акваріумі[ред.ред. код]

Лабіринтові рибки не вибагливі до умов утримання й годівлі.

Самці лабіринтових риб виявляють велику турботу про потомство, рятуючи його від кисневого голодування[3]. В період нересту вони будують гнізда із бульбашок повітря, кожна з яких оточена слизовою оболонкою[3]. Самиця викидає ікру біля гнізда, самець запліднює ікринки і переміщує їх в гніздо[3]. Самицю відсаджують, а клопіт за потомством бере на себе самець. Через 24—36 годин із ікри з'являються мальки, але вони залишаються в гнізді. Тільки на третій-п'ятий день мальки починають горизонтально плавати і самостійно харчуватись[3]. В цей час самець залишає мальків, і його відсаджують в інший акваріум. Протягом 2-3 тижнів мальків годують коловертками й інфузоріями. За цей час у них розвивається лабіринтовий орган, який дає змогу засвоювати кисень з атмосферного повітря[3]. При хорошому догляді й годівлі мальки швидко ростуть.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Anabantoidei(англ.). Інтегрована система таксономічної інформації англ. ITIS. Процитовано 30 June 2006. 
  2. Советы по ведению приусадебного хозяйства / Ф.Я. Попович, Б.К. Гапоненко, Н.М. Коваль и др.; Под ред. Ф.Я.Поповича. — Киев : Урожай, 1985.— с.664, ил.
  3. а б в г д е ж и Советы по ведению приусадебного хозяйства / Ф.Я. Попович, Б.К. Гапоненко, Н.М. Коваль и др.; Под ред. Ф.Я.Поповича. — Киев : Урожай, 1985.— с.664, ил.
Abborre, Iduns kokbok.jpg Це незавершена стаття про Окунеподібних.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.