Physikalische Zeitschrift

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Physikalische Zeitschrift
нім. Physikalische Zeitschrift
Країна видання Німеччина Німеччина
Тематика фізика
Скорочена назва Phys. Z.
Мова німецька
Видавець S. Hirzel Verlag
Засновано 1899
Дата закриття видання 1945

Physikalische Zeitschrift (в перекладі з німецької — Фізичний журнал) — німецькомовний рецензований науковий журнал, що видавався з 1899 по 1945 рік видавництвом S. Hirzel Verlag в Лейпцигу.

Журнал відомий тим, що в ньому були опубліковані декілька фундаментальних робіт з фізики, що справили великий вплив на розвиток сучасної фізики. Зокрема, саме в цьому журналі були опубліковані роботи В. Кауфмана (1902 рік)[1] і А. Бухерера (1908 рік)[2], в яких були представлені результати експериментів з визначення залежності інертних властивостей тіл від їх швидкості, що лягли в основу розробленої А. Ейнштейном спеціальної теорії відносності. У 1909 році Ейнштейн опублікував у Phys.Z. «Entwicklung unserer Anschauungen über das Wesen und die Konstitution der Strahlung» (Про розвиток розуміння природи та механізмів випромінювання)[3]. В різні часи редакторами журналу працювали різні учені, зокрема, Петер Дебай.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. W. Kaufmann. Die elektromagnetische Masse des Elektrons // Phys. Z.. — 1902. — Bd. 4. — S. 54—57.
  2. A. Bucherer. Messungen an Becquerelstrahlen. Die experimentelle Best?tigung der Lorentz ë Einsteinschen Theorie // Phys. Z.. — 1908. — Vol. 9. — P. 755—762.
  3. A. Einstein (1909). Entwicklung unserer Anschauungen über das Wesen und die Konstitution der Strahlung. Physikalische Zeitschrift 10: 817–825. 

Посилання[ред. | ред. код]