Інерція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Класична механіка

Другий закон Ньютона
Історія класичної механіки

Інерція (від лат. inertia — бездіяльність, відсталість) — термін, що використовується як у різних науках, так і в переносному сенсі. Зазвичай він означає здатність деякого об'єкта не змінювати свій стан під час відсутності зовнішніх впливів, а також зберігати стійкість по відношенню до зовнішніх впливів.

Явище інерції відкрив італійський учений Галілео Галілей. На основі своїх дослідів і міркувань він стверджував: якщо на тіло не діють інші тіла, то воно або перебуває у спокої, або рухається прямолінійно і рівномірно. У цьому разі кажуть, що тіло рухається за інерцією.

У фізиці[ред. | ред. код]

Мірою інерції тіла щодо поступального руху є маса, а щодо обертального — момент інерції.

Інертність (інерція) — в механіці — властивість матеріальних тіл, яка проявляється в тому, що тіло зберігає незмінним стан свого руху або спокою по відношенню до так званої інерційної системи відліку, коли зовнішній вплив на тіло відсутній, або коли на тіло діє рівноважна система сил. Якщо на тіло діє нерівноважна система сил то властивість інертності проявляється в тому, що зміна стану спокою або руху тіла відбувається поступово, а не миттєво. Мірою інертності тіла є його маса.

В традиційній Арістотелівській логіці інерція, в розумінні пасивності (синоніми: пасія, захоплення, вхоплення, втягнення, безвілля, інертність) одна з 10 категорій на які Арістотель поділяє всю дійсність. Як одна з категорій дійсності інерція це — побічна обставина котра є отриманням чогось від чогось іншого.

Категорія Дії та категорія Інерції є співвідносними обставинами, наприклад:

Дія — Інерція

  • Будування — бути будованим
  • Малювання — бути мальованим
  • Садження — бути садженим

Лише перехідні дії класифікуються в категоріях дії або інерції.

Див. також[ред. | ред. код]


Література[ред. | ред. код]