Науковий журнал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Науковий журнал, академі́чний журна́л або науковий журнал, що рецензується або рецензований науковий журнал — журнал, в якому публікуються роботи із певної галузі академічної науки. Статті, що надсилаються до таких журналів, перед публікацією рецензуються незалежними фахівцями, які зазвичай, не входять до складу редакції журналу, а ведуть дослідження в областях, близьких до тематики статті.

Наукові журнали є однією із головних складових наукової літератури. Рецензування матеріалів виконується для того, щоб захистити читачів від можливих грубих помилок або фальсифікацій, а також щоб гарантувати, що опубліковані роботи виконані на підставі наукового методу. Друку в науковому журналі може передувати друк препринту. У багатьох країнах наукові журнали проходять атестацію в урядових або громадських організаціях, які засвідчують науковість видання і дотримання правил рецензування. В Україні таким органом є Державна атестаційна комісія при МОН України (до 2011 року ВАК, постанови якої щодо внесення видань до переліку фахових залишаються чинними).

Першим науковим журналом вважається німецький журнал Acta eruditorum, який почав публікуватися у Лейпцизі в 1682 році. Наукові журнали здебільшого публікуються у паперовому вигляді, проте останнім часом намітилася стійка тенденція по перенесенню їх на електронні носії, зокрема в Інтернет. Зараз частина журналів виходить виключно в електронному форматі і доступні виключно у мережі Інтернет.

Див. також[ред.ред. код]


науковий журнал Це незавершена стаття про науковий журнал.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.