Pseudocheiridae

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Pseudocheiridae
Pseudocheirus peregrinus
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хребетні (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Кускусоподібні (Diprotodontia)
Підряд: Кускусовиді (Phalangeriformes)
Родина: Посумові (Pseudocheiridae)
Winge, 1893
Типовий вид
Pseudocheirus peregrinus
Boddaert, 1785
Підродини

Посумові (Pseudocheiridae) — родина ссавців з когорти сумчасті (Marsupialia), що містить один вид тварин, які харчуються майже виключно нектаром і пилком квітів. Представники родини населяють Австралію, Тасманію, Нову Гвінею та довколишні острови. Довгий час вони вважались приналежними до родини кускусових.

Морфологія[ред.ред. код]

Морфометрія. Довжина голови й тіла: 163-480 мм, довжина хвоста: 170-550 мм

Опис. Посумові мають сильний чіпкий хвіст, але хвіст найбільшого сумчастого планериста, Petauroides volans слабо чіпкий і в основному використовується як засіб кермо під час ширяння. Всі Pseudocheiridae мають кутні зуби, які мають серію гострих гребенів, що використовуються у розтиранні листя. Мікробна ферментація відбувається у великій сліпій кишці і це допомагає при переробці рослинного матеріалу. Pseudocheirus peregrinus також практики копрофагію, щоб збільшити здатність отримувати поживні речовини з їжі. Хутро може бути вовнистим чи шовковистим. Незвичайний зелений посум (Pseudochirops archeri) має хутро, яке видається зеленим, але насправді є поєднанням чорного, жовтого і білого волосся.

Поведінка[ред.ред. код]

Всі члени Pseudocheiridae деревні. Один рід досяг ковзної здібності через розвиток мембран, що з'єднують передні й задні кінцівки. Цей рід, Petauroides, має аналогічні філогенетичні позиції, що й Petaurus в родині Petauridae. Petauroides volans, може ширяти більше ніж на 100 метрів і робити майже 90-градусні повороти. Посумові мають дуже спеціалізований раціон, що включає листя чотирьох видів фігових дерев (рід фікус). Геологічні спектр Pseudocheiridae простягається з міоцену до сьогодення.

Склад родини[ред.ред. код]

Родина Посумові (Pseudocheiridae)

Джерела[ред.ред. код]