Chindongo elongatus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Pseudotropheus elongatus)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Chindongo elongatus
Псевдотрофеус елонгатус
Псевдотрофеус елонгатус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Підряд: Губаневидні (Labroidei)
Родина: Цихлові (Cichlidae)
Підродина: Pseudocrenilabrinae
Рід: Chindongo
Вид: Chindongo elongatus
Chindongo elongatus
(Fryer, 1956)
Синоніми
  • Pseudotropheus elongatus Fryer, 1956
  • Metriaclima elongatus (Fryer, 1956)
Посилання
Вікісховище: Pseudotropheus elongatus
Віківиди: Pseudotropheus elongatus
ITIS: 170007

Pseudotropheus elongatus (псевдотрофеус елонгатус) — вид риб родини цихлових. У природних умовах є ендеміком озера Ньяса, належить до групи Мбуна. Використовують як акваріумні риби.

Зовнішній вигляд

[ред. | ред. код]

Псевдотрофеус елонгатус добре відрізняється від інших видів групи Мбуна більш струнким та витягнутим тілом (звідки і походить назва виду). У природних умовах досягає 9,5 см завдовжки[1], в акваріумах — 9-10 см. Вид має декілька форм — мпанга (англ. Mpanga), чевеа (англ. Chewere) та інші, що відрізняються елементами забарвлення. Статевий диморфізм виражений слабко, але самці більш масивні та більш яскраво забарвлені у шлюбний період.

Поширення та місця існування

[ред. | ред. код]

Ендемік озера Ньяса, де відомий тільки з одного місця (затоки Мбамба та Нката) в Танзанії. Демерсальна риба. Зустрічається у скелястих місцях, віддаючи перевагу ділянкам, де чергуються каміння та пісок. Тримається на мілководді (глибина 0,5-6 м), однак інколи спостерігали на глибині до 20 м. Цей вид плаває дуже близько до субстрату, намагаючись тримати контакт з поверхнею скель та своїм черевом. Веде потайний спосіб життя та, ймовірно, територіальність виражена слабко.

Утримання в акваріумі

[ред. | ред. код]

Температура води 22-25 °C, твердість 9-19, pH 7,5-8,0. Як і інші малавійські цихліди, потребує гарної аерації, фільтрації та регулярної часткової заміни води. Тримають групою, що складається з самця та декількох самок. З іншими видами малавійських цихлід добре уживаються у великих акваріумах (від 400 л).

Як й інші види групи Мбуна вживає різноманітний корм з поверхні каменів — водорості, зоопланктон. Тому в акваріумних умовах обов'язково повинні бути присутні рослинні корми (наприклад, спіруліна; ошпарені листки кульбаби, шпинату, кропиви). Можна годувати сухим кормом. Корисною підкормкою є зоопланктон — циклопи, дафнії.[2]

Розмноження

[ред. | ред. код]

Статева зрілість настає у віці близько 1 року, проте шлюбні ігри починаються вже з 7-8 місяців. Псевдотрофеус елонгатус належить до видів, які інкубують ікру в роті. Самка після запліднення забирає ікринку до роту, де виношує їх упродовж майже трьох тижнів. У цей період вона не живиться. Плодючість до 25 ікринок. Ще деякий час мальки продовжують ховатися у роті самки. У період розмноження самці дуже агресивні як по відношенню до особин свого виду (особливо інших самців), так і інших видів риб.

Охорона

[ред. | ред. код]

Pseudotropheus elongatus належить до уразливих видів за критеріями МСОП. Головною загрозою є мешкання цих риб у невеликому районі.

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела та література

[ред. | ред. код]
  1. [Chindongo elongatus, FishBase (англ.). Архів оригіналу за 25 вересня 2015. Процитовано 6 вересня 2014. Chindongo elongatus, FishBase (англ.)]
  2. [Псевдотрофеус елонгатус, сайт theaquariumwiki (англ.). Архів оригіналу за 6 вересня 2014. Процитовано 6 вересня 2014. Псевдотрофеус елонгатус, сайт theaquariumwiki (англ.)]

Посилання

[ред. | ред. код]