Pteropus alecto

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Pteropus alecto
Black Flying Fox (Pteropus alecto).jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Підряд: Крилановиді (Pteropodimorpha)
Родина: Криланові (Pteropodidae)
Рід: Pteropus
Вид: Pteropus alecto
Temminck, 1837
Ареал виду
Ареал виду
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pteropus alecto
EOL logo.svg EOL: 327256
ITIS logo.svg ITIS: 631619
IUCN logo.svg МСОП: 18715
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 9402

Pteropus alecto (Крилан чорний) — вид рукокрилих, родини Криланових. З розмахом крил понад 1 м, це найбільший рукокрилий Австралії.

Опис[ред.ред. код]

Розмах крил: понад 1 м. Вага 500–980 гр. Тіло майже повністю чорного кольору, з посвітленням лише іржаво-червоного кольору на комірі й білих кінчиків волосся на животі. Іноді ці кажани мають червонувато-коричневий колір кілець навколо очей, і нижню частину ніг без шерсті.

Поширення[ред.ред. код]

Країни поширення: Австралія, Індонезія, Папуа Нова Гвінея. Проживає від рівня моря до 100 м над рівнем моря. У значній мірі прибережний вид, знаходиться в області мангрових лісів і болотних лісів, іноді зустрічається в тропічних вологих лісах і саванах у безпосередній близькості від води, він також знаходиться в міському середовищі.

Поведінка[ред.ред. код]

Протягом дня, тисячі P. alecto спочивають на сідалах у величезних, гучних колоніях серед верхівок дерев. Зазвичай харчується нектаром, фруктами і квітами дерев. Тварина долає до 50 км за ніч в пошуках їжі. Самиці щорічно народжують одне дитинча.

Загрози й охорона[ред.ред. код]

Очищення і фрагментація природної рослинності, в основному в результаті міського розвитку, сільського господарства й інтенсивного лісового господарства, призвело до скорочення доступності ділянок для сідал і годівлі для цього виду. Тварина також страждає від переслідування з боку фермерів, як шкідник фруктових садів. Оскільки чорний крилан не перебуває під загрозою зникнення, і навіть, як видається, збільшує свою чисельність і розширює свій ареал в Австралії, немає цілеспрямованих зусиль по збереженню виду.

Джерела[ред.ред. код]