Pteropus ornatus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pteropus ornatus
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Підряд: Крилановиді (Pteropodimorpha)
Родина: Криланові (Pteropodidae)
Рід: Крилан (Pteropus)
Вид: Pteropus ornatus
Gray, 1870
Ареал виду
Ареал виду
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pteropus ornatus
EOL logo.svg EOL: 327285
ITIS logo.svg ITIS: 631647
IUCN logo.svg МСОП: 18746
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 170227

Pteropus ornatus (крилан барвистий) — вид рукокрилих, родини Криланових.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина передпліччя: 15–17 см. Має витягнуту морду і великі очі. Сильно змінюється в кольорі, з м'якою шерстю, яка може бути від світло-бурого до темно-червоно-коричневого кольору. Як правило, лице блідо-сіро-коричневе, а задня частина шиї з відтінком блідо-жовтого кольору.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни поширення: Нова Каледонія. Схоже, проживає в діапазоні висот від рівня моря до близько 1066 м над рівнем моря. Тримається густих тропічних вологих лісів.

Поведінка[ред. | ред. код]

Живиться тропічними фруктами і квітами, в тому числі це гуава, манго, папая, банан і маракуя. P. ornatus жує фрукти і ковтає сік, випльовуючи м'якоть і насіння, через це, вважається, грає важливу роль в поширенні насіння великої різноманітності рослин. Протягом дня, цей дуже соціальний вид лаштує сідала в «таборах» на сотні або, рідше, тисячі особин, які часто поширюються на кілька гектарів навісу тропічного лісу. Ці табори часто використовуються з покоління в покоління протягом багатьох років і рідко закидаються. Попри нічний спосіб життя, є постійний рух і склоки в таборах і під час холодної або дощової погоди кілька криланів можуть групуватися разом для захисту.

Багато P. ornatus досягає статевої зрілості у віці двох років. Єдине дитинча народжується після періоду вагітності близько шести місяців. Після народження маля залишається з матір'ю протягом трьох-чотирьох місяців, часто ховаючись під її крило протягом дня, і залишаючись на сідалі в нічний час в той час як матір летить за харчами.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Основною загрозою є місцеве полювання для харчів і традиційного використання. Хвороби також є загрозою для виду. У 1960-і роки захворювання різко скоротили кількість P. ornatus.

Цей вид був зареєстрований в охоронних районах. Місцеве законодавство забороняє комерційну торгівлю і забезпечує тривалий закритий сезон для полювання. Існує необхідність в подальшому забезпечити дотримання цього законодавства.

Посилання[ред. | ред. код]