Q-код

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Q-код — система трьохлітерних кодів, що використовується у радіозв'язку, найчастіше при передаванні кодом Морзе.

Міжнародним союзом електрозв'язку розподілено три серії Q-кодів: QAA—QNZ для використання в повітряній службі, QOA—QQZ — у морській, QRA—QUZ — загального використання. Перша літера Q ніколи не використовується у позивних радіостанцій, таким чином Q-коди легко відрізнити від іншої інформації.

Кожен код може передаватися у питальній («чи маєте ви?.. чи повинен я?..»), ствердній («я маю… ви повинні…»), або заперечній формі («я не маю… ви не повинні…»). У питальній формі до коду додається знак питання (телеграфом «..--..») чи «RQ» (телефоном «ромео квебек»), у заперечній — «NO». Крім того код може містити цифру, що уточнює його значення. Після кода передаютьс додаткові дані: місце, час, позивні, частота та клас випромінювання для радіоз'язку тощо.

Коди із загальної серії QRA—QUZ використовуються для ідентифікації станції, визначення місця, часу, напрямку, маршруту руху, встановлення зв'язку, частоти і класу випромінювання, визначення порядку оплати послуг, передачі повідомлень, обміну кореспонденцією, оцінки якості сигналу, завад, припинення роботи, передачі невідкладних повідомлень, сигналу лиха, проведення пошуково-рятувальних робіт.

Посилання[ред.ред. код]


Мікрофон Це незавершена стаття пов'язана з радіо.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Телекомунікації Це незавершена стаття про телекомунікації.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.