Qazaq Air

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Qazaq Air
QA.png
ІАТА
IQ
ІКАО
ZXZ
Позивний
SAMRUK
Тип авіакомпанія
Дата заснування 2014
Хаби Алмати
Сайт flyqazaq.com/en

«Qazaq Air»казахстанська авіакомпанія, дочірня компанія АТ "Фонд національного добробуту «Самрук-Казина», з головним хабом в Аеропорту «Алмати», створена для забезпечення доступних регіональних повітряних перевезень. Головна місія «Qazaq Air» — з'єднувати обласні центри на території Республіки Казахстан і цим поліпшувати економічний розвиток регіонів. Повна назва компанії — Акціонерне Товариство «Qazaq Air»

Історія[ред. | ред. код]

У квітні 2015 року АТ "Фонд національного добробуту «Самрук-Казина» створив дочірню компанію «QAZAQ AIR»[1]. Авіакомпанія була презентована 6 липня 2015 року в Астані[2][3].

Перший політ відбувся 27 серпня 2015 року за маршрутом Алмати - Астана.[4] Повідомляється, що за перші п'ять днів польотів послугами авіакомпанії скористалося понад 900 осіб [5].

21 жовтня 2015 року було повідомлено, що авіакомпанія з моменту заснування перевезла 10,2 тисячі пасажирів [6]. Також було повідомлено, що не виключається приватизація авіакомпанії і входження до її складу іноземних акціонерів.

7 квітня 2016 року в. о. голови правління авіакомпанії Блер Поллок заявив: "Всі ці інвестиції, які були отримані від нашого акціонера - фонду «Самрук-Казина», буде повернуто назад даному акціонеру. Ми маємо намір повернути дані інвестиції на четвертому році нашої діяльності"[7]

Критика[ред. | ред. код]

3 літаки Bombardier Dash 8-400 взяті в оперативний лізинг у компанії FALCON AVIATION SERVICES з Абу-Дабі (ОАЕ) і їх оренда обходиться в $490 000 в місяць[8].

Напрямки польотів[ред. | ред. код]

Маршрути[ред. | ред. код]

Qazaq Air виконує перельоти по маршрутної мережі, що включає внутрішньореспубліканські напрямки, з'єднуючи між собою Південь, Північ і Захід Республіки Казахстан.

Напрямки Qazaq Air
Напрямок Частот на тиждень Примітки
Алмати - Астана 10
Астана - Шимкент 6
Алмати - Павлодар 2
Алмати - Костанай 1
Алмати - Кизилорда 2
Алмати - Сімей 2 Початок польотів 6 травня 2016[9]
Астана - Талдикорган 3
Актобе - Атирау 4
Шимкент - Павлодар 2
Шимкент - Актобе 4

Закриті напрямки[ред. | ред. код]

У жовтні 2015 року через низьку завантаження було закрито напрямок Актобе - Костанай. Рейси виконувалися 3 рази на тиждень. Авіакомпанія планує відновити повідомлення у літньої навігації 2016 року.

В березні 2016 року закрито напрямок Алмати - Талдикорган. Перельоти між містами також виконувалися 3 рази на тиждень.

Флот авіакомпанії[ред. | ред. код]

Флот авіакомпанії «Qazaq Air» складається з трьох нових турбогвинтових літаків Bombardier Dash 8 Q400 NextGen.

Флот Air Qazaq
Тип літака Експлуатується Кількість місць Примітки
Bombardier Q Series 3 78 (76 крісел на P4QAZ) 2 планується поставити в 2016 році

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]