Тараз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Тара́з (каз. Тараз, рос. Тараз) — місто в Казахстані, адміністративний центр Жамбилської області. Розташоване на півдні Казахстану, поблизу кордону з Киргизстаном, на лівому березі річки Талас. Засноване в V столітті. Населення 352 536 чоловік (2010)[1].

Історія[ред.ред. код]

Тараз заснований у V столітті, знаходився на Великому шовковому шляху між Європою та Китаєм. У VII і IX століттях був під контролем арабів, в XI столітті був столицею Краханської імперії, столицею якої також була Бухара. У XIII столітті місто зруйнували монголи під керівництвом Чингісхана.

Відбудоване через 600 років Кокандським ханством як прикордонна фортеця, Тараз увійшов до царської Росії у 1864 році. Місто називалось Ауліє-Ата (Святий батько) до 1936 року, Мірзоян до 1938. 1938 року було перейменоване на Джамбул на честь казахського поета Джамбула Джабаєва. У 1997 році місту повернули стару назву.

Економіка[ред.ред. код]

Тараз розташований на Туркестано-Сибірській залізниці. Економіка міста представлена в основному сільським господарством (виробництво бавовни).

Залізничний вузол. Хімічна, машинобудівна, харчова промисловість.

Пам'ятки[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Географический энциклопедический словарь. Москва. «Советская энциклопедия». 1989. стор. 586(рос.)


Казахстан Це незавершена стаття з географії Казахстану.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.