Riga toni

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Riga toni
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Двокрилі (Diptera)
Родина: Mythicomyiidae
Рід: Riga
Evenhuis, 2013
Вид: R. toni
Біноміальна назва
Riga toni
Evenhuis, 2013
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Riga toni
Fossilworks: 287481

Riga toni — викопний вид коротковусих двокрилих комах, єдиний у складі монотипового роду Riga (родина Mythicomyiidae). Виявлений в еоценовому рівненському бурштині (Україна, 33—37 млн років).

Опис[ред. | ред. код]

Дрібні мухи довжиною 1,9 мм. Голова в основному чорна, вусики та груди (мезонотум, скутеллюм, плеври) темно-коричневі, черевце коричневе. Схожий на сучасний вид Reissa roni Evenhuis & Báez і види роду Pieza Evenhuis за наявністю закритої та трикутної першої субмаргінальної комірки крила і за вусиковим стилусом, розташованим субапікально на другому флагелломері; також схожий на рід Reissa за повною костальною жилкою і за відсутністю жилки A1. Крім того, він відрізняється від обох родів сильно збільшеним мезонотумом грудей (однакової висоти та довжини), що робить цю горбатість схожою на представників родів Platypygus Loew і Mythicomyia Coquillett (мезонотум у Reissa і Pieza сплющені дорзально) і зближеними очима (розділені відстанню, що дорівнює за шириною 2—3 оматидіям) (очі явно голоптичні у Reissa та Pieza і розділені відстанню, яка дорівнює за шириною понад 10 оматидіям). Вид вперше описаний у 2013 році диптерологом Нілом Евенхусом[de] (Центр досліджень в області ентомології (Center for Research in Entomology), Музей Бішоп (Bishop Museum), Гонолулу, Гаваї, США) за голотипом у шматку бурштину розміром близько 1 см. Родова назва дана на честь астероїда 1796 Рига (який названий на честь міста Рига). Видова назва дана на честь ентомолога Тоні Шеллі (Anthony «Tony» Shelley) за його внесок у диптерологію[1][2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Evenhuis, N. L. Review oftheTertiary microbombyliids (Diptera: Mythicomyiidae) in Baltic, Bitterfeld, and Dominican amber // Zootaxa : журнал. — Auckland, New Zealand : Magnolia Press, 2002. — Vol. 100. — P. 1—15. — ISSN 1175-5326. plazi
  2. Evenhuis, N.L. New microbombyliids (Diptera: Mythicomyiidae) from Eocene Baltic and Rovno ambers, with notes on previously described amber species // Zootaxa : журнал. — Auckland, New Zealand : Magnolia Press, 2013. — Vol. 3731, no. 3. — P. 371—380. — ISSN 1175-5326. — DOI:10.11646/zootaxa.3731.3.6.

Література[ред. | ред. код]

  • Evenhuis, N. L., 2002. Catalog of the Mythicomyiidae of the world.Bishop Museum Bulletin in Entomology 10: 1—85.
  • Ковалёв В. Г. Bibionomorpha и Asilomorpha. // В кн.: Двукрылые насекомые юры Сибири. — Москва, 1985. — С. 113—187. — 800 прим.

Посилання[ред. | ред. код]