SMS Otter (1909)
Ця стаття є сирим перекладом з іншої мови. Можливо, вона створена за допомогою машинного перекладу або перекладачем, який недостатньо володіє обома мовами. |
SMS Otter | |
Країна | Німецький Райх |
---|---|
Оператор | Імператорські військово-морські сили |
Виробник | Joh. C. Tecklenborgd |
SMS Otter у Вікісховищі |
SMS Otter був річковим канонерським човном Імператорського ВМС, який використовувався з 1910 по 1914 р. як частина німецького патруля річки на річці Янцзи в Китаї і підпорядковувався Східноазіатській крейсерській ескадрі.
Конструкція "Otter" базувалася на конструкції SMS Vaterland та SMS Vorwärts Особливістю було те, що машинні частини корабля для кращої безпеки від обстрілів з легкої зброї були захищенні спеціальною сталлю. Він також мав більш потужний двигун та дві труби . Дно корабля було повністю плоским, що дозволяло легко знімати його з мілини чи долати характерні для Янцзи бари.
Після випробувань на Везері корабель розділили на дев'ять секцій і перевезли до Шанхаю в кінці 1909 року пароплавом "Марі Леонхардт" з Гамбурзького пароплавства Leonhardt & Blumberg. Складання була завершена наприкінці лютого 1910 року. Прийомні випробування відбулися 28 лютого 1910 року.
19. У березні 1910 року канонерський човен відвідав начальник крейсерської ескадри, віце-адмірал Фрідріх фон Інґенол, у Шанхаї. У квітні 1910 року почав службу.
До кінця 1910 року "Otter" діяв на ріках Янцзи та Сянцзян. Щоб подолати пороги між Їчаном і Чунцином, йому знадобилося лише 38 годин, що побило попередній рекорд французького військового корабля. 15 грудня 1910 року корабель перейшов в Чунцин для зимівлі.
У 1911 році "Otter" знову діяв на Янцзи після ремонту в Шанхаї. Після спалаху китайської революції він супроводжував судна з біженцями до районів, не зачеплених громадянськими заворушеннями. Взимку 1911/12 р. знову провів у Чунціні.
В кінці травня 1912 р. канонерський човен був ретельно відремонтований в Шанхаї, а потім працювала в цьому регіоні. Зимою 1912/13 він залишилася в Шанхаї.
31 березня 1914 року корабель повернулася до своєї старої області операцій. Наприкінці липня 1914 року найстарший військово-морський офіцер Східноазійської станції, корветтен-капітан Карл фон Мюллер, наказав перевести його до Ханькоу (нині входить до Ухань). Початок Першої світової війни корабель зустрів в Нанкіні. Залишивши на борту лише вахтенних, екіпаж вирушив до Ціндао. Вже 18 серпня 1914 року його фіктивно продали компанії в Нанкін, щоб аби його не захопили ворожі держави. У зв'язку з продажем корабель перейменували в "Мюнхен".
Після вступу у війну Китаю з боку союзників, "Мюнхен" був конфіскований китайською владою 20 березні 1917 р. і переданий під назвою "Лі-Ці" на службі у ВМС Китаю.
Канонерський човен затонув 16 жовтеня 1929 року після радянського повітряного нападу на Сунгарі і був утилізований у 1932 році.
- Cord Eberspächer: Die deutsche Yangtse-Patrouille. Deutsche Kanonenbootpolitik in China im Zeitalter des Imperialismus 1900-1914, Bochum 2004.
- Cord Eberspächer: Deutsche Kanonenbootpolitik in Ostasien, in: Hartmut Klüver (Hg.): Auslandseinsätze deutscher Kriegsschiffe im Frieden (Kleine Reihe zur Schiffahrts- und Marinegeschichte, Band 7), Bochum 2003, S. 13–30.
- Stichwort: Flusskanonenboot Otter, in: Hans H. Hildebrand/Albert Röhr/Hans-Otto Steinmetz: Die deutschen Kriegsschiffe. Biographien – ein Spiegel der Marinegeschichte von 1815 bis zur Gegenwart, Ratingen o. J. (Einbändiger Nachdruck der siebenbändigen Originalausgabe, Herford 1979ff.,) Bd. V., S. 38.
- Günter Kroschel/August-Ludwig Evers (Hrsg.): Die deutsche Flotte 1848-1945. Geschichte des deutschen Kriegsschiffbaus in 437 Bildern. 2. Auflage, Wilhelmshaven 1963, S. XXVI.