Scalable Video Coding

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

SVC (англ. Scalable Video Coding — кодек передавання додаткового потоку) - технологія передавання відеосигналу, що дозволяє передавати в одному потоці кілька підпотоків відео різної якості. Зазвичай це один основний потік і один додатковий. Базовий потік передається в стандартній якості, а додаковий — з меншою частотою кадрів, меншою роздільною здатністю відео тощо.

Технологія SVC дозволяє серверу відеоконференцій підлаштовувати відеопотік під мінливі характеристики терміналів учасників, такі як процесорні ресурси і ширина каналу зв'язку. Сервер призначає пристроям, який з потоків декодувати : користувачі з великою шириною каналу зв'язку будуть декодувати повний потік, а слабким каналам або пристроям (мобільні телефони, планшети) дістанеться тільки базовий потік з меншою швидкістю передачі даних. Таким чином, усувається вплив слабкого учасника конференції.

Загальні відомості[ред.ред. код]

Метою стандартизації SVC було дозволити кодування бітового відео потоку у високій якості, який би складався з одного або множини бітових потоків, які можуть декодуватися кожен окремо із такою ж мірою складності і якості відтворення, що і існуючі реалізації кодеку H.264/MPEG-4 AVC, із тієї ж кількості даних, що буде у окремому вкладеному підпотоці. Ці відокремлені вкладені підпотоки утворюються відкидуванням пакетів із більшого потоку.

Така підмножина бітового потоку може являти собою кадр з меншою просторовою роздільньою здатністю (менший кадр), або нижчу часову роздільну здатність (меншу частоту кадрів), або нижчу якість відео сигналу (застосовуючи методи окремо або в поєднанні) в порівнянні з відео потоком, з якого він був утворений. Існують наступні можливі варіанти:

  • Часова (частота кадрів) маштабованість: залежності компенсації руху структуровані так, що повні кадри (тобто пов’язані з ними пакети) можуть відкидатися з бітового потоку. (Маштабування часу вже реалізоване в H.264/MPEG-4 AVC. SVC лише додає потрібну інформацію для поліпшення його використання.)
  • Просторова (розмір зображення) маштабованість: відео кодується із різною роздільною здатністю. Дані і декодовані зрізи більш низької роздійльної здатності, можуть використовуватись для передбачення кадрів з більшою роздільною здатністю, з метою зменшення бітрейту, для кодування більшої роздільної здатності.
  • SNR/Якісна маштабованість або точності відтворення: відео кодується з однаковою просторовою роздільньою здатністю, але з різною якістю.
  • Комбінована: комбінація трьох типів, зазначених вище.

Див. також[ред.ред. код]