H.264

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

H.264/MPEG-4 AVC — міжнародний стандарт відеокомпресії. Був розроблений групою фахівців організації ITU (Study Group 16, фахівці з відео-кодування) під назвою H.26L. У 2001 році група ITU об'єдналась з MPEG-Visual та розробку стандарту було продовжено в команді Joint Video Team (JVT). Метою проекту була розробка методів стиснення відео-даних, що гарантували б, у порівнянні з існуючими, щонайменше вдвічі менший бітрейт зі збереженням рівня якості як для мобільних приладів, так і для телебачення. У 2003 році обидві організації затвердили стандарт. Назва стандарту ITU: H.264. Стандарт ISO/IEC має назву MPEG-4/AVC (Advanced Video Coding) і є десятою частиною стандарту MPEG-4 (MPEG-4/Part 10, ISO/IEC 14496-10).

З прийняттям розширення Scalable Video Coding (SVC) до стандарту були додані три профілі, що відповідають базовим, з додаванням можливості включати потоки більш низької роздільної здатності.

  • Scalable Baseline Profile
  • Scalable High Profile
  • Scalable High Intra Profile

Додавання розширення Multiview Video Coding (MVC) принесло ще два додаткових профілі:

  • Stereo High Profile — розрахований на стереоскопічне 3D-відео (два зображення).
  • Multiview High Profile — підтримує два або кілька зображень (каналів) в потоці з використанням як міжкадрового, так і міжканального стиснення, але не підтримує деякі можливості MVC.

Див. також[ред.ред. код]


Комп'ютер Це незавершена стаття про комп'ютери.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.