SecureCRT

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
SecureCRT
Файл:Securecrt48x.gif
300px
SecureCRT під Windows 7 приєднався до кількох серверів
Тип емулятор терміналу
Розробник VanDyke Software
Перший випуск 4 жовтня 1995; 8266 днів тому
Стабільний випуск 7.1.1 (30 травня 2013; 1818 днів тому)
Платформа Windows, Mac OS X, Linux, Unix
Стан розробки активний
Ліцензія власницька
VanDyke Software, Inc.

SecureCRTкомерційний SSH і Telnet клієнт і емулятор терміналу від VanDyke Software. Спочатку продукт тільки під Windows, але VanDyke додав версії Mac OS X[1] і Linux[2].

Історія[ред.ред. код]

SecureCRT є клієнтом Telnet і емулятором терміналу з графічним інтерфейсом. Програма починалася як CRT, котра була випущена восени 1995 року.[3][4] Спочатку випущена як преміум-версія CRT з підтримкою шифрування SSH, SecureCRT пізніше замінив продукт CRT повністю. Ці програми є частиною лінії мережевого програмного забезпечення VanDyke, яка включає SecureFX, клієнт передачі файлів з можливістю SSL, і який замінив їхній ранній продукт AbsoluteFTP, і SSH сервер VShell. SecureCRT та SecureFX можуть бути запущені один з одного і використовувати спільну інформацію зі списку хостів. Окремо компанією продається пакет інструментів командного рядка (наприклад, SCP, за зразком команди Unix з однойменною назвою) для використання з VShell. Всі згадані продукти є комерційними.

Особливості[ред.ред. код]

  • Графічний користувацький інтерфейс з підтримкою налаштовуваних вкладок сесій
  • Розширена підтримка протоколів (SSH1, SSH2, Telnet, Telnet над SSL, Rlogin, послідовний порт, TAPI)
  • Підтримка великої кількості шифрів: AES-128, AES-192, AES-256, AES-CTR 128, AES-CTR-192, AES-CTR-256, Twofish, Blowfish, 3DES і RC4
  • Розширені функції, включаючи помічник відкритих ключів SSH, X.509, підтримка смарт-карт і GSSAPI, X11 експедирування, тунелювання інших протоколів,
  • Розширені можливості емуляції терміналу (VT100, VT102, VT220, ANSI, SCO ANSI, Wyse 50/60, Xterm, Linux терміналів) з повною підтримкою Unicode
  • Прокрутка 128000 ліній і необмежені можливості входу на хости
  • Підтримка WSH сценаріїв, тобто він може бути запрограмований в VBScript, JScript, PerlScript, ooRexxScript, PythonScript, TclScript, PHPScript, варіанти Delphi, Rexx, Basic, і будь-яких інших доступних рушіїв сценаріїв WSH.
  • Передача файлів доступна через інтеграцію SecureFX
  • Відповідність FIPS[5][6]

VanDyke Software має додаткову інформацію на своєму веб-сайті.

Сумісність[ред.ред. код]

SecureCRT працює на Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8. Він також працює на серії операційних систем Windows Server.[7] Для Windows Vista і пізніших версій доступні 64-розрядні версії.

SecureCRT також доступна для Mac OS X[8][9] і Linux.

SecureCRT розроблений в Нью-Мексико, і на них поширюються експортні обмеження США.

Популярність[ред.ред. код]

SecureCRT популярний вибір серед системних і мережевих адміністраторів.[10] Доступна безплатна демо-версію SecureCRT[11], вона перестане працювати через 30 днів. Реєстрація необхідна.

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Дивись також[ред.ред. код]