JScript

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

JScript — скриптова мова програмування компанії «Microsoft», що є реалізацією стандарту ECMAScript. Синтаксис JScript багато в чому аналогічний мові JavaScript компанії Netscape[1], проте, крім додавання клієнтських скриптів на веб-сторінки (що було єдиною функцією JavaScript до появи проекту Mozilla), JScript може використовуватися і для інших цілей, наприклад: автоматизація адміністрування систем Microsoft Windows; створення сторінок ASP.

Ось приклад невеличкої програми на мові JScript, яка (будучи запущена в рамках Windows Script Host) виводить діалогове вікно (символи після знаків // є коментарями):

 // Оголошення змінної
 var strMessage;
 // Присвоєння значення змінній
 strMessage = "Вікіпедія - вільна енциклопедія";
 // Виведення повідомлення на екран
 WScript.Echo(strMessage);

Для запуску скрипту з командного рядка зазвичай використовується наступна команда (у разі файлу з ім'ям file.js):

cscript file.js

Мова JScript отримала подальший розвиток у вигляді мови JScript .NET, що орієнтована на роботу в рамках платформи Microsoft .NET. JScript.NET містить декілька істотних поліпшень в порівнянні з попередніми версіями JScript. Зокрема, в нім присутні елементи об'єктно-орієнтованого програмування.

Основним застосуванням JScript, як і JavaScript, лишається програмування клієнтської частини веб-сторінок, де не останню роль грає крос-браузерність. Тому зазвичай програмісти не дуже охоче використовують несумісні елементи скриптової мови і користуються в своїх продуктах спільним сумісним ядром. Несумісні елементи, навіть якщо вони додають функціональності, при вимогах сумісності і доступності, здатні викликати лише лайку.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Використання імені Java в назві свого продукту після тривалої патентної суперечки з Sun Microsystems в Майкрософті вважали політично недоцільним: JavaScript скоротилася до JScript.

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Джастин Роджерс Программирование на Microsoft Jscript.NET = Microsoft Jscript.NET Programming. — М.: «Вильямс», 2002. — С. 352. — ISBN 0-672-32148-3