Tianyulong

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Tianyulong
Час існування: пізня юра
Tianyulong BW.jpg
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Надряд: Динозаври (Dinosauria)
Ряд: Птахотазові (Ornithischia)
Родина: Гетеродонтозаврові (Heterodontosauridae)
Рід: Tianyulong
(Zheng et al., 2009)
Вид: Tianyulong confuciusi
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Tianyulong
EOL logo.svg EOL: 10657572
Fossilworks: 143495

Tianyulong (лат.; можливі варіанти транскрипції - «Тяньюйлун»[1] або «Тянюлонґ»[2]) — рід вимерлих птахотазових динозаврів з родини Heterodontosauridae, жили в юрському періоді (близько 158-145 мільйонів років тому) на території нинішньої Азії. Скам'янілості теропода були знайдені в провінції Ляонін, Китай. Вперше описаний палеонтологом Zheng і його колегами в 2009 році. Представлений одним видом - T. confuciusi.[3]

Пересувався на двох ногах. Знайдений екземпляр, ймовірно, не належить дорослої особині: його довжина становить всього 71 сантиметр. Останки тяньюйлуна зберегли три пучки скам'янілого пір'я довжиною приблизно 3,8 см (у районі хвоста - 5 см).

За думку китайських вчених, тварини були покриті жорстким волосоподібним пухом. У зв'язку з цим співробітники Китайської Академії наук і Китайської Академії геологічних наук припускають, що пір'я почало утворюватися у динозаврів раніше, ніж прийнято вважати[джерело?]. Дослідники припускають, що вже перші динозаври мали пір'я і деякі види його потім втратили. Інші вчені не сприймають цю гіпотезу[джерело?].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Згідно з посібником Горностаєва Г. М. та інших «Латинські назви тварин і рослин» - М.: Изд-во МГУ , 1974; розділ 1, гл. II «Правила вимови латинських назв» і системі транскрипції Палладія.
  2. Тянюлонґ Конфуцієвий (Tianyulong confuciusi)
  3. Zheng, Xiao-Ting; You, Hai-Lu; Xu, Xing; Dong, Zhi-Ming (19 March 2009). «An Early Cretaceous heterodontosaurid dinosaur with filamentous integumentary structures». Nature 458 (7236): 333-336. doi: 10.1038/nature07856. PMID 19295609

Посилання[ред. | ред. код]