UniProt

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
UniProt
UPlogo1.png
Тип База даних протеїнів
Автор(и) Європейський інститут біоінформатикиd
Доступні мови Англійська
Стан розробки активний
Ліцензія Creative Commons Attribution-NoDerivs
www.uniprot.org

UniProt — це база даних, що містить інформацію про послідовності протеїнів та дані щодо їх функцій, отримані з проектів секвенсингу геномів. База даних містить також великий масив даних про біологічні функції протеїнів з журнальних статей, що містять оригінальні дослідження.

Консорціум UniProt[ред. | ред. код]

Консорціум UniProt утворюють Європейський Інститут Біоінформатики (ЕВІ), Швейцарський Інститут Біоіформатики (SIB) та Ресурс Інформації про Протеїни (PIR). EBI містить різноманітні сервіси та бази даних, що розташовані в Wellcome Trust Genome Campus в м. Гінкстоні, Велика Британія. SIB розташований в м. Женеві (Швейцарія) та підтримує функціонування серверів з ExPASy (Expert Protein Analysis System) — центральним ресурсом баз даних протеоміки. PIR розташований на базі Національної біомедичної науково-дослідної фундації (National Biomedical Research Foundation (NBRF) в Джорджтаунському університетському медичному центрі в м. Вашингтон (США) та забезпечує підтримку найдавнішої бази даних послідовностей протеїнів — Атлас протеїнових послідовностей та структури імені Margaret Oakley Dayhoff, що був вперше опублікований в 1965 році.[2] EBI, SIB та PIR приєдналися до UniProt консорціуму в 2002 році.[3]

Підтримка баз даних UniProt[ред. | ред. код]

Кожен член консорціуму робить значний внесок в технічну підтримку та оновлення в ту чи іншу частину бази даних UniProt. Зокрема, EBI та SIB розробляли бази даних Swiss-Prot та TrEMBL, а PIR займався Базою даних послідовностей протеїнів (Protein Sequence Database (PIR-PSD).[4][5][6]

Організація UniProt[ред. | ред. код]

До складу UniProt входять основні чотири бази даних: UniProtKB (з під-базами Swiss-Prot та TrEMBL), UniParc, UniRef, and UniMes.

Фінансування UniProt[ред. | ред. код]

UniProt фінансується з грантів Національного інституту дослідження геному (National Human Genome Research Institute), Національний інститут охорони здоров'я США Національного інститут здоров'я (National Institutes of Health або скорочено NIH), Європейська комісія, Федеральний уряд Швейцарії через федеральний офіс освіти та науки, NCI-caBIG (The cancer Biomedical Informatics Grid), та Департамент оборони.

Посилання[ред. | ред. код]

 1. Open Access DirectoryКоледж Сіммонса, 2008. — 350 с.
 2. Dayhoff, Margaret O. (1965). Atlas of protein sequence and structure. Silver Spring, Md: National Biomedical Research Foundation. 
 3. Архівована копія. Архів оригіналу за 24 вересень 2015. Процитовано 10 березень 2014. 
 4. PMID 12230036 (PubMed)
  Бібліографічний опис з'явиться автоматично через деякий час. Ви можете підставити цитату власноруч або використовуючи бота.
 5. PMID 12520019 (PubMed)
  Бібліографічний опис з'явиться автоматично через деякий час. Ви можете підставити цитату власноруч або використовуючи бота.
 6. PMID 12520024 (PubMed)
  Бібліографічний опис з'явиться автоматично через деякий час. Ви можете підставити цитату власноруч або використовуючи бота.