Vagina dentata

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Vagina dentata (лат. зубаста вагіна) — міфологічна частина жіночого тіла — вагіна з зубами.

Цей міф можна знайти в багатьох культурах. Найчастіше він зустрічається у вигляді застережливих розповідей, попереджень про небезпеку сексу з незнайомими людьми і як запобігання зґвалтуванням.

Згідно з міфом індіанців вай-вай, прабатьки-близнюки Ваші і Маварі (у яких були величезні пеніси) зловили у воді жінок, що мали вагіни із зубами. Нетерплячий Ваші, намагаючись згвалтувати жінку, мало не загинув, але позбувся частини пеніса. Маварі ж здобув чарівний наркотичний засіб, приспав жінку та видалив з її вагіни зуби піраньї.

У міфах індіанців кроу і манданів виступають три сестри-оленихи з зубастими вагінами, яких зустрічає герой, а одружується він з четвертою.

У низці міфів індіанців салішів деміург Місяць перемагає спокусницю з зубастою вагіною та постановляє, що жінки більше не будуть небезпечні.

На основі міфу про вагіну з зубами в 2007 році був знятий фільм «Зуби». У цьому фільмі таку природну мутацію виявляє у себе старанна та цнотлива школярка, коли під час першого сексу ненавмисно каструє та вбиває свого бойфренда.

Література[ред. | ред. код]

  • Леви-Стросс К. Мифологики. Том 3-й. — Университетская книга, 2000. — С. 461.
  • Леви-Стросс К. Мифологики. Том 4-й. — Университетская книга, 2007. — С. 448.