Цнота

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Цно́та — термін який має кілька значеннь:

1. Доброчесність, чеснота. Цнота й покора не має місця у панського двора (Номис, 1864, № 1313); [Калеб:] Ся душа в гріхах ще, може, не зовсім погрузла, ще, може, є в ній хоч єдина цнота (Леся Українка, III, 1952, 80); Ми вирішили берегти чистоту нашого життя і не блазнитися. Ми гадали, що цнота і моральна чистота — необхідні супутники справжнього служіння мистецтву (Саксаганський, Думки про театр, 1955, 115).

2. Невинність, непорочність. Немає хижацтва в моїм почутті, Немає в йому і болота, Його не цурались би навіть святі, Сама не цуралась би цнота (Дніпрова Чайка, Тв., 1960, 302); Незборима його цнота принаджувала до парубка цю бувалу в бувальцях вісімнадцятилітню молодичку (Олександр Ільченко, Козацькому роду.., 1958, 456). 

  • Загубити цноту — втратити невинність. — Нецілованою прикидаєшся? — Тимко тихо, але злорадно засміявся. — А цноту, мабуть, ще пастушкою загубила? (Григорій Тютюнник, Вир, 1964, 38).[1]

Термін «незайманий(-на)» вживається щодо людей, які не мали сексуального досвіду. Традиційно незайманими називають людей, які не практикували сексуальні контакти з проникненням, що є невірно, оскільки «незайманості» як особливого фізіологічного стану, якого можна залишитись не існує. Незайманість це розпливчаста концепція, заснована на уявленнях і міфах, головним чином щодо жіночої сексуальності.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. (1970-1980). Словник української мови в 11 томах (СУМ-11). Наукова думка. с. 242. 
  2. Vaginal corona. Myths surrounding virginity – your questions answered. (Англійська). 

Посилання[ред. | ред. код]

  • Словник української мови: в 11 томах. — Том 11, 1980. — Стор. 242.