Равлик-завиток лівозакручений

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Vertigo angustior)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Равлик-завиток лівозакручений
Vertigo angustior (MNHN-IM-2010-13306).jpeg
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Молюски (Mollusca)
Клас: Черевоногі (Gastropoda)
Ряд: Stylommatophora
Родина: Vertiginidae
Рід: Завиток (Vertigo)
Вид:
V. angustior
Біноміальна назва
Vertigo angustior
Синоніми

Vertilla angustior Jeffreys, 1830

Равлик-завиток лівозакручений[2] (Vertigo angustior) — вид молюсків з родини завиткових (Vertiginidae).

Біоморфологічна характеристика[ред. | ред. код]

Мушля має висоту від 1.6 до 2.0 мм (у середньому 1.8 мм) і ширину в середньому 1 мм, довгастої яйцеподібної форми з 4.5–5.35 завитками (в середньому 5), від коричневого до жовтувато-коричневого або рогового кольору зі смугастістю.

Середовище проживання[ред. | ред. код]

Це в основному європейський вид, що проживає від південної Скандинавії до Середземного моря та від Ірландії до Каспійського моря, з розсіяним і часто локалізованим поширенням у багатьох країнах. Ареал простягається на схід, з розрізненими місцевостями в Туреччині, Росії до Північного Ірану[3].

Вид присутній у середовищах проживання морських дюн та морських чи внутрішніх водно-болотних угідь (включаючи болота, болотисті місцевості, солончаки й заплави). Там, де фіксовані дюни мають правильні умови, равлик може охоплювати велику територію проживання. В іншому випадку равлика можна знайти в часто вузькій перехідній зоні між солончаками та дюнами, а також у перехідних зонах між пасовищами та водно-болотними угіддями з низькими травами, мохами та ірисами. Зазвичай трапляється на постійно вологих, але вільно дренованих ґрунтах, які не підлягають тривалому затопленню. Vertigo angustior — вид, який залежить від підземних вод[3].

Загрози й охорона[ред. | ред. код]

Основними загрозами для цього виду є зміна гідрології території, інтенсивний випас, відсутність випасу худоби, підгодівля худоби, заростання чагарників, евтрофікація, пестициди, вплив на дозвілля (особливо на прибережних ділянках), наприклад, будівництво та модифікація дамби, керований відхід прибережних боліт, фрагментація середовища проживання, штучні насадження на відкритому ґрунті, пошкодження місць проживання автотранспортом, підвищення температури та екстремальні зміни, підвищення рівня моря та затоплення[3].

Вид занесений до червоного списку кількох європейських країн (наприклад, Великобританія, Ірландія, Нідерланди, Швеція, Данія, Польща, більшість федеральних регіонів Німеччини). Хоча зараз є низка охоронних ділянок, де присутній цей вид, вони вимагають постійного належного управління місцевістю, і цього має бути достатньо, щоб убезпечити вид, хоча й у меншому діапазоні місць, ніж зараз, оскільки втрати, ймовірно, триватимуть у внутрішніх районах і маргінальні місця, особливо в Західній Європі[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Jeffreys J. G. 1830. A synopsis on the testaceous pneumonobrancheous Mollusca of Great Britain. Transactions of the Linnean Society of London 16(2): 323-392.
  2. О. О. Кагало та Б. Г. Проць. ОСЕЛИЩНА КОНЦЕПЦІЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ БІОРІЗНОМАНІТТЯ: БАЗОВІ ДОКУМЕНТИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ Архівовано 21 січня 2022 у Wayback Machine.: — Львів, 2012. — С. 57
  3. а б в г Moorkens, E.; Killeen, I.; Seddon, M. (2012). Petalophyllum ralfsii. The IUCN. Архів оригіналу за 20 грудня 2019. Процитовано 28.01.2022.  (англ.)