Work and Travel USA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Work and Travel USA (укр. працюй та подорожуй у США) — програма міжнародного культурного обміну, що дозволяє студентам різних країн світу поїхати на літні канікули до Сполучених Штатів Америки, працюючи та відпочиваючи (подорожуючи). Основною метою програми Work and Travel є знайомство з культурою і життям сучасної Америки та поширення власної (української, наприклад) культури серед мешканців США.

Засновником програми, а, також, її головним наглядачем є Конгрес США, який щорічно визначає потрібну кількість студентів, що мають право брати участь у програмі Work and Travel USA. Агентства — представники програми Work and Travel USA в різних країнах світу пропонують студентам зареєструватися у програмі, отримати всі необхідні документи та консультації. Також деякі агентства допомагають учасникам програми спланувати подорож до майбутнього місця роботи, надають можливість придбати міжнародні авіаквитки за студентськими тарифами.

Основна мета

Основною метою програми є сприяння поширенню культури США у світі, обмін духовними цінностями між молоддю різних країн світу та американцями, знайомство з сучасним життям Сполучених Штатів.[1]

Юридичні аспекти

Нагляд та координацію програми Work and Travel проводить Державний департамент США, який щорічно визначає можливу кількість учасників програми та проводить аудит Спонсорів програми.

Вимоги до кандидатів з України

Для участі у Work and Travel, кожен український кандидат повинен відповідати наступним вимогам:

Загальний огляд програми

Програма Work and Travel призначена для студентів, які бажають ознайомитися з культурою США, відпочити та заробити гроші під час літніх канікул. За умовами програми, студенти вирушають на роботу до США (на заздалегідь визначені місця роботи, вакансії та умови роботи і оплати), заробляють певну суму грошей та, за бажанням, витрачають її на подорож Америкою, або інші розваги чи речі.

Робота

Слід зауважити, що кандидати не повинні мати певної кваліфікації, або досвіду — необхідне навчання проводиться одразу після прибуття на місце роботи. Якщо ж до кандидата висуваються якісь особливі вимоги, то він проходить спеціальне інтерв'ю із американським роботодавцем, ще в Україні. Виходячи з вищесказаного, місцем роботи студентів є заклади обслуговування та рекреації; прикладами можуть бути вакансії: продавців, касирів, хостес, різного роду помічників для роботи в готелях, ресторанах, або парках розваг.

Подорож

Кожен учасник має додатковий місяць перебування у США для подорожі Америкою. За умовами програми, та виходячи із законів США, подорожувати можна всією територією Сполучених Штатів; в окремих випадках, через м'якість візового режиму, можна швидко отримати кількаденну візу у такі країни як Канада, або Мексика. Використовувати у цілях подорожі можливо, також, і свій вільний від роботи час — все залежить від встановленого роботодавцем графіку.

Спонсори програми

Спонсори — це американські компанії, які надають вакансії від роботодавців, інтереси яких вони представляють, до агентств — які, в свою чергу, представляють інтереси студентів. До того ж спонсори займаються питаннями оформлення та видачі форм DS-2019 для студентів, що надає можливість студентам отримати візу культурного обміну J-1. Спонсори програми забезпечують легальне та безпечне перебування студентів у США. На Спонсорів також покладена відповідальність за медичне страхування при нещасному випадку студентів. Спонсори, в разі потреби, надають поради та/або допомогу у вирішенні суперечок з роботодавцем. Список Спонсорів програми, які офіційно визнані Державним Департаментом США: Designated Sponsors List (англ.).

Агентства

Агентства є представниками інтересів студентів-кандидатів. Саме агентства займаються пошуком вакансій від спонсорів, організують ярмарки вакансій, готують необхідні для участі документи. Агентства, також, займаються питаннями безпеки та вирішенням проблем, що виникають у студентів під час перебування в США. Кожного року Консульство США в Україні оголошує список акредитованих компаній: Список українських агентств, акредитованих Консульством США в Україні на 2014 рік [Архівовано 19 лютого 2014 у Wayback Machine.].

Офіційний список акредитованих агенцій на 2015 рік [Архівовано 18 червня 2015 у Wayback Machine.].

Термін дії

Програма Work and Travel діє лише у період офіційних літніх канікул Вищих навчальних закладів. За умовами, Посольством США, українські студенти можуть знаходитися на території Сполучених Штатів протягом чотирьох місяців — з травня по початок вересня. Загалом, офіційна дата прибуття/відбуття учасника в США занесена у його DS-2019 форму.[2]

Станом на 2015 рік, українським студентам дозволено працювати під час програми з 9 травня до 9 вересня 2015. Цей проміжок часу може зміщуватись із року в рік.

Запорука легальності

Work and Travel є абсолютно легальною програмою студентського обміну й діє під егідою Конгресу США. Кожен кандидат отримує свою персональну форму DS-2019 — документ учасника програми Work and Travel, на основі якого йому видається віза J-1 (віза учасника програми студентського обміну).

Перебування кожного учасника на території Сполучених Штатів суворо контролюється з боку влади США. Кожен учасник програми Work and Travel працює на рівних, з американськими громадянами, правах, що задекларовано у офіційних документах, в тому числі Social Security — основному документі, необхідному для легальної роботи в США.

Повернення податків

Пропрацювавши хоча б небагато в Штатах, учасник програми обов'язково сплачує податок на прибуток із заробітної плати. Приблизно 15-20% прибутків може бути утримано податковими відрахуваннями. Будучи нерезидентом, у США учасник програми має право на пільгове оподатковування:

  • сплачуються податки: Федеральний податок з прибутку (10-15%), прибутковий податок штату (5-8%) і міста (1-3%). Сума федерального й місцевого податку залежить від штату, де ви працювали, всієї отриманої заробітної плати й суми податків, які ви сплатили уряду Сполучених Штатів. Процес повернення податків займає приблизно 90-120 днів.
  • Не сплачуються податки: податки на Соціальне й медичне забезпечення, а також Федеральний податок по безробіттю (FUTA).

Отримання візи

Працювати на території США студентам дає право віза J-1. Віза отримується в консульстві США в країні проживання. Щоб отримати візу необхідно пройти співбесіду з візовим офіцером. Крім того кожному учаснику програми необхідно зібрати пакет документів в який входить робочий контракт, форма DS 2019 та інше.

Основною запорукою успішного проходження візового інтерв'ю - є впевненість студента та його рівень підготовки з вмінням коректно відповісти на питання.

Див. також

Примітки

  1. Конгрес США — Summer Work/Travel Purpose. Архів оригіналу за 26 лютого 2009. Процитовано 25 лютого 2009.
  2. Конгрес США — How long does the Summer Work/Travel program last?. Архів оригіналу за 26 лютого 2009. Процитовано 25 лютого 2009.

Посилання