Zebrasoma xanthurum

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Zebrasoma xanthurum
Zebrasoma xanthurum
Zebrasoma xanthurum
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Родина: Acanthuridae
Рід: Zebrasoma
Вид: Z. xanthurum
Zebrasoma xanthurum
(Blyth, 1852)[2]
Посилання
Вікісховище: Zebrasoma xanthurum
ITIS: 623270
МСОП: 178009
NCBI: 1484168

Zebrasoma xanthurum — вид рифових риб з родини Acanthuridae. Вперше вид описав зоолог Едвард Бліт в 1852 році.

Опис[ред. | ред. код]

Zebrasoma xanthurum виростають до максимальної довжини близько 25 см (9,8 дюйма). Їхні тіла мають фіолетовий колір з жовтим хвостом. Голови цих риб покриті чорними плямами, а збоку тіл деяких екземплярів проходять чорні горизонтальні лінії. Центр їхніх тіл іноді має темніший фіолетовий колір відносно решти їхніх тіл. На більшості зразків кінчики грудних плавників жовті.

Як і всі представники роду Zebrasoma, ці риби мають великі спинні та анальні плавці та розширену морду, яка використовується для видобутку водоростей у гірських породах. Коли спинний і анальний плавники повністю витягнуті, риба виглядає як диск.

Як типово для всіх риб цієї родини, вони мають гострі колючки з кожного боку основи хвоста, які використовуються для захисту.

Поширення[ред. | ред. код]

Історично зазначалося, що Zebrasoma xanthurum зустрічаються лише в Червоному морі, але тепер стало зрозуміло, що це не зовсім так. Зараз риби знайдені в Аденській затоці, Перській затоці та Аравійському морі.

Середовище існування[ред. | ред. код]

Ці риби, як правило, населяють екосистеми коралових рифів, де вони виявляють ниткоподібні водорості у рифі. Вони були знайдені на глибинах від 2 до 20 м (6,6 до 65,6 футів). Дорослі риби зазвичай плавають у мілинах, тоді як малі залишаються одинокими.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Myers, R., Abesamis, R., Clements, K.D., Choat, J.H., McIlwain, J., Nanola, C., Rocha, L.A., Russell, B. & Stockwell, B. 2012. Zebrasoma xanthurum. In: IUCN 2012. IUCN Red List of Threatened Species. Version 2012.2. <www.iucnredlist.org>. Downloaded on 25 January 2015.
  2. Carpenter, K.E., F. Krupp, D.A. Jones and U. Zajonz, 1997. FAO species identification field guide for fishery purposes. Living marine resources of Kuwait, eastern Saudi Arabia, Bahrain, Qatar, and the United Arab Emirates. FAO, Rome. 293 p.

Посилання[ред. | ред. код]