Єжи Вольф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Єжи Вольф
Народження4 березня 1902(1902-03-04)[1][2][3]
Тинівка лісова
Смерть7 грудня 1985(1985-12-07)[1] (83 роки) або 8 грудня 1985(1985-12-08)[3] (83 роки)
 Ляски, Ґміна Ізабелін, Варшавський-Західний повіт, Мазовецьке воєводство, Республіка Польща
Країна Республіка Польща
Релігіякатолицька церква
Діяльністьхудожник, священник, графік, есеїст, критик
Роки творчості1922[4]1985[4]
Роботи в колекціїНаціональний музей у Варшаві

Єжи Вольф (4 березня 1902 - 8 грудня 1985 ) - римо-католицький священик, художник, графічний дизайнер, мистецтвознавець.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився у сім'ї варшавських книготорговців. Його дід August Robert Wolff був співзасновником видавництва Гебетнер і Вольф.

Рано втративши батька, він виховувався під опікою своєї матері. Дитинство та юність провів у Сандомієці та у Варшаві. Закінчив у Кракові Академію образотворчого мистецтва, де вивчав живопис та графіку. Був учнем у Феліціяна Коварського, Ігнатія Пієнковського і Яна Войнаровського. Після навчання в Кракові він перебрався до Парижу, де був одним із співзасновників Паризького Комітету.

У міжвоєнний період він виставляв свої роботи на різних виставках вдома та за кордоном. Він був мистецтвознавцем, одним з відкривачів таланту Никифора і збирачем його живопису.

Під час Другої світової війни він жив у Вільшицях. У 1945 році він провів короткий час у Люблінському регіоні. Він інвентаризує колекції творів мистецтва, зібраних в палаці Замойських у Козлівці. Потому повернувся до Варшави.

У 1948 році він відчув поклик до духовного життя і вступив до семінарії, а у 1952 прийняв Таїнство святині. Служив вікарієм у декількох парафіях єпархії Варшави. З 1958 до смерті він був пов'язаний з Департаментом сліпих в Ласках, де поєднував пастирське служіння із заняттям живописом.

Творчість

[ред. | ред. код]

Він працював в області живопису і графіки, він був художнім публіцистом, виконував темперою настінні прикраси церков. Розробив власний стиль керування світлом і кольором.

Більшість його робіт знаходяться в колекціях польського Національного музею у Варшаві.

Примітки

[ред. | ред. код]