Очікує на перевірку

Вечірський Антін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вечірський Антін (Антон) Терентович (кін. XVIII — приблизно 1881 р.) — кобзар-сліпець з села Вечірки Пирятинського повіту Полтавської губернії.[1] Микола Лисенко в 1903 році пише «Антон» Вечірський, Сластіон використовує інше ім'я — «Антін».

Життєпис

[ред. | ред. код]

Його прозивали Вечірським, бо він був родом з Вечірок. Про особисте життя кобзаря відомо вкрай мало, достеменно невідомі дати життя.

Мартинович писав в 1876 році, що Вечірський не знав «невольницьких» дум, він був сином дяка і вивчав думи по книжкам. Згодом бандурист осліп і батько віддав його у навчання до кобзарів. Знав він тільки одну думу — «Про Азовських братів».

О. Сластіон написав Лисенкові, що 1876 року він жив у селі Білоцерківці Пирятинського повіту і там познайомився там з кобзарем-п'яницею Антоном Вечірським. Музикант щовечора співав думи. Русов пише що «Вечірський» — прізвисько, а не справждє прізвище.

Вересай описував Вечірського як людину, що пила завжди, і він ніяк не міг змусити кобзаря кинути цю звичку.

Мистецтво

[ред. | ред. код]

1876 року Микола Лисенко разом з Опанасом Сластіоном записали від Антона мелодію думи «Буря на Чорному морі». За свідченнями Остапа Вересая, кобза Антона мала 25-30 струн. Сластіон написав портрет А. Вечірського того ж року.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Українські кобзарі, бандуристи, лірники (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 17 травня 2017.

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]