Дім музики (Відень)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дім музики
48°12′15″ пн. ш. 16°22′24″ сх. д. / 48.2042° пн. ш. 16.3733° сх. д. / 48.2042; 16.3733
Типмузичнийd
Країна Австрія[1]
РозташуванняPalais Erzherzog Carld
АдресаAnnagasse 20[1]
Засновано2000
Сайтhausdermusik.com
Дім музики (Відень). Карта розташування: Австрія
Дім музики (Відень)
Дім музики (Відень) (Австрія)
Мапа

CMNS: Дім музики у Вікісховищі

Дім Музики у Відні (нім. Haus der Musik) — інтерактивний музей звуку в центрі Відня. Відкрився в 2000 році і є одним з кращих музеїв звуку і музики в Австрії. Має площу близько 5020 квадратних метрів.[2]

Будинок

[ред. | ред. код]

Дім Музики у Відні розташований в історичній будівлі, що належала ерцгерцогу Карлу. Тут жив композитор Отто Ніколаї, що заснував Віденський філармонічний оркестр.

Устройство

[ред. | ред. код]

У дворі Музею зазвичай працюють тимчасові виставки.

Перший поверх

[ред. | ред. код]

Перший поверх займає музей Віденського філармонічного оркестру. Там представлені: історія створення колективу, указ про його заснування, його нагороди. У спеціально обладнаному залі з проєкційним екраном програються відеозаписи концертів Віденського філармонічного оркестру. 

Другий поверх

[ред. | ред. код]

На другому поверсі знаходиться «Соносфера», тут знаходяться інтерактивні експонати, що дозволяють експериментувати зі звуком.

Третій поверх

[ред. | ред. код]

Третій поверх присвячений композиторам, чиї імена пов'язані з Віднем. В експозиції представлені Йозеф Гайдн, Вольфганг Амадей Моцарт, Людвіг ван Бетховен, Франц Шуберт, Штраус, Йоганн (син), Густав Малер, а також засновники Нової віденської школи Арнольд Шенберг, Альбан Берг та Антон фон Веберн.

Четвертий поверх

[ред. | ред. код]

На четвертому поверсі — зал, присвячений звукам майбутнього. Ідея, втілена в технологіях, полягає в тому, щоб допомогти висловити людям себе в музиці, в звуках. Тут можна побачити інструменти, звучати які змушує ваше тіло, наприклад в залі «Mind Forest» («Ліс свідомості»), знаходяться стіни, що реагують на рух рук і звучать. Також на четвертому поверсі знаходиться сувенірний магазин. 

Нагороди

[ред. | ред. код]

За свої експозиції Дім музики був нагороджений Премією Музеїв Австрії.[3]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Wiki Loves Monuments monuments database — 2017.
  2. bm: ukk — Österreichischer Museumspreis: Gewinner seit 2000. Архів оригіналу за 14 березня 2011. Процитовано 11 лютого 2018.
  3. Дом Музыки в Вене (Haus der Musik) — уникальный музыкальный музей | Поездки с детьми самостоятельно. Архів оригіналу за 13 лютого 2018. Процитовано 11 лютого 2018.

Посилання

[ред. | ред. код]