Очікує на перевірку

Едвард, герцог Единбурзький

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Едуард, граф Вессекський)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Едвард
Edward
Едвард
Едвард
Принц Едвард
герцог Единбурзький
з 10 березня 2023
Монарх: Чарльз III
 
Ім'я при народженні: англ. Edward Antony Richard Louis
Народження: 10.03.1964 (60 років)
Букінгемський палац
Країна: Велика Британія
Релігія: Англіканська церква
Освіта: Кембриджський коледж Ісусаd (1986), Heatherdown Preparatory Schoold, Школа Ґордонстоун, Колегіальна школа Вангануїd і Collingham Colleged
Ступінь: бакалавр мистецтв (1986)
Рід: Віндзори
Батько: Філіп, герцог Едінбурзький
Мати: Єлизавета II
Шлюб: Софі, герцогиня Единбурзька[1][2]
Діти: Луїза, Джеймс
Нагороди:
орден Підв'язки лицар Великого хреста Королівського Вікторіанського ордена Queen Elizabeth II Silver Jubilee Medal Queen Elizabeth II Golden Jubilee Medal Медаль Діамантового ювілею королеви Єлизавети II Відзнака збройних сил Канади Саскачеванський орден Заслуг

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Едвард, герцог Единбурзький (10 березня 1964(19640310), Букінгемський палац) — член Британської королівської родини, третій син і наймолодша дитина королеви Великої Британії Єлизавети II та її чоловіка принца Філіпа, герцога Единбурзького. У лінії спадкоємства британського трону є 14-м, після своїх старших братів і їхніх нащадків.

Біографічні відомості

[ред. | ред. код]

Закінчив школу Ґордонстоун у 1977 році із сертифікатом «A Level». У школі принц Едвард не відрізнявся зразковою успішністю (одна оцінка рівня «C» та дві рівня «D»).[3] Незважаючи на наявність посередніх оцінок в атестаті, він після річної академвідпустки був прийнятий до Кембриджського університету, де в 1986 році отримав диплом з історії, а в 1991 році — ступінь «магістра мистецтв» (тобто гуманітарних наук).

Відмовившись від військової кар'єри, Едвард протягом декількох років працював у компаніях, що займаються театральними постановками. 1993 року він заснував фірму «Ardent Productions», що спеціалізувалася на виробництві телевізійних фільмів. На тлі нестабільних ділових показників принц у 2002 році покинув пост керуючого директора компанії, зосередившись на своїх обов'язках члена королівської родини.

Родина і титули

[ред. | ред. код]

19 червня 1999 року принц Едвард одружився зі співробітницею своєї фірми Софі Різ-Джонс. У відступ від традиції їх весілля відбулося не у Вестмінстерському абатстві, а в каплиці святого Георгія у Віндзорському замку. В день весілля принцу Едварду даровано титул графа Вессекського. Його дружина стала Її Королівською Високістю графинею Вессекською. Зазвичай діти царюючого монарха Великої Британії при одруженні отримують титул герцога. В даному випадку було оголошено, що після смерті батька Едварду буде даровано титул герцога Единбурзького. Також було проголошено, що діти принца Едварда розглядатимуться як діти графа, не отримають титулів принців/принцес і не будуть іменуватися Королівська Високість.

10 березня 2019 року королева Єлизавета ІІ на 55-річчя дарувала принцу Едварду титул графа Форфарського.

10 березня 2023 року, на своє 59-річчя, принц Едвард отримав від короля Чарльза ІІІ титул герцога Единбурзького, однак цей титул не є спадковим[4].

В сім'ї Едуарда і Софі народилися двоє дітей:

  • дочка Луїза (Луїза Аліса Елізабет Мері, 8 листопада 2003 року) — «леді Луїза Віндзор» (Віндзор — прізвище нащадків членів королівської сім'ї, які не мають особистих титулів)
  • син Джеймс (Джеймс Олександр Філіп Тео, 17 грудня 2007 року) — «Джеймс, граф Вессекський» (це «додатковий титул» його батька герцога Единбурзького; за традицією, додатковим титулом користується старший син носія основного титулу). Джеймс посідає п’ятнадцяте місце в лінії спадкоємства британського престолу, Луїза — шістнадцяте.

Як член королівської сім'ї, принц Едуард має власний герб, заснований на державному гербі Великої Британії.

Родовід

[ред. | ред. код]
Пращури 1. Едвард Віндзор, граф Вессекський
2. Батько:
Філіпп Маунтбеттен, герцог Единбурзький
4. Дід:
Андрій, принц Данський і Грецький
8. Прадід:
Георг I, король Греції
9. Прабабуся:
Велика Княжна Ольга Костянтинівна
5. Бабуся:
Принцеса Аліса Баттенберзька
10. Прадід, жіноча лінія:
Людвиг Александр Баттенберг
11. Прабабуся,жіноча лінія:
Принцеса Вікторія Гессен-Дармштадтська
3. Мати:
Єлизавета II, королева Великої Британії
6. Дід, жіноча лінія:
Георг VI
12. Прадід, жіноча лінія:
Георг V
13. Прабабуся, жіноча лінія:
Марія Текська
7. Бабуся, жіноча лінія:
Єлизавета Боуз-Лайон
14. Прадід, жіноча лінія:
Клод Джордж Боуз-Лайон
15. Прабабуся, жіноча лінія:
Сесилія Ніна Кавендіш-Бентинк

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Edward and Sophie's big day — 1999.
  2. Kindred Britain
  3. The family qualifications. The Daily Telegraph. London. 16 жовтня 2006. Архів оригіналу за 16 січня 2021. Процитовано 18 травня 2019.
  4. The King confers The Dukedom of Edinburgh upon The Prince Edward. The Royal Family. 9 березня 2023. Архів оригіналу за 10 березня 2023. Процитовано 10 березня 2023.

Посилання

[ред. | ред. код]