Канські леви (фестиваль)
Міжнародний фестиваль творчості Cannes Lions (колишній Міжнародний фестиваль реклами) — це щорічна подія у галузі творчих комунікацій, реклами й суміжних галузей. На фестивалі відзначаються проривні, нестандартні ідеї, підходи і технології, які задають тенденції в розвитку культури, бізнесу і суспільства.
Фестиваль вважається найбільшим збором професіоналів, дизайнерів, цифрових новаторів та маркетологів у світі.
Семиденний фестиваль проводиться щороку у Палаці фестивалів та конгресів у Каннах, Франція. Кожного червня фестиваль відвідують 15 тисяч зареєстрованих делегатів із 90 країн. Заходи включають церемонії нагородження та нетворкінг.
Проект Українського кризового медіа-центру «Свідок» отримав «Бронзового Лева» у категорії Entertainment Lions for Music. Автором його ідеї став член правління Українського кризового медіа-центру Геннадій Курочка[1] Це меморіальна кампанія до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру. Це вперше, коли таку нагороду отримала українська кампанія.
Проект «Свідок» — це нагадування про найбільшу трагедію єврейського народу під час Другої світової війни. Твір «Свідок» композитора Святослава Луньова — це музичний пам'ятник трагедії єврейського народу у Другій світовій війні, написаний до 75-ї річниці Бабиного яру. У метафоричній формі музичний твір побудовано як свідчення вітру — очевидця подій 75-річної давнини.
Київська аґенція Banda Agency та студія Republique отримали бронзову статуетку в категорії Design Lions за брендинг Євробачення-2017. В основу було покладено традиційне українське намисто.[2][3]
Проєкт Motherland Pride від Saatchi & Saatchi Ukraine присвячений захисту прав LGBTQ+ і гендерній рівності. В червні 2020 року до меча «Батьківщини-Мати» прикріпили прапор ЛГБТК+. Ці зміни трансформували символізм статуї — від радянських цінностей до підвищення обізнаності про питання гендерної рівності. Результатом проєкту стали публікації про подію в ЗМІ та понад 100 млн переглядів за перші три дні кампанії.[4]
Хоча 2019 року в України не було офіційних «Левів», завдяки успіхам молодих креаторів Україна вперше ввійшла до рейтингу Global Creativity Report 2019 — топ-25 нагороджуваних країн серед усіх, які подавалися і брали участь у фестивалі. Креативні пари з України отримали відзнаки Young Lions у категоріях Print, Desing, Film.
Перший шортліст у скарбничці України з'явився у 2007 році (здобуло агентство MEX). Цього ж року вперше конкурсанти від України взяли участь у конкурсі Young Lions Competitions.[5]
Бронзового лева в категорії Sustainable Development Goals отримав український проєкт Wikitruth від Ukrainian Witness, що публікує у Вікіпедії фотографії руйнувань українських міст російськими військами[6]. В цій категорії беруть участь ініціативи, що користуються креативністю, щоб впливати на світ задля покращення. За даними представників проєкту, завдяки йому 13.3 млн росіян у 2022 році побачили правду про війну в Україні[7].
Представництво Cannes Lions в Україні з 2006 року працює над популяризацією новітніх досягнень і найзначущих робіт в області креативних індустрій, а також допомагає українським компаніям достойно представлятися на міжнародній сцені в рамках фестивалю креативності Cannes Lions. Представництво консультує щодо подачі робіт на фестиваль, реєстрації українських делегатів, а також поширює актуальні можливості від делегатів серед української креативної спільноти.
Офіційні представники Cannes Lions в Україні — Ірина Кузнєцова та Костянтин Кузнєцов.
- ↑ «Свідок» змусив дітей подорослішати: українська кампанія здобула «Бронзового Лева». Радіо Свобода (укр.). Архів оригіналу за 23 жовтня 2021. Процитовано 23 жовтня 2021.
- ↑ Фурман, Олексій (20 червня 2018). Павел Вржещ: Мы просто все сделали иначе | Creativity Ukraine (укр.). Архів оригіналу за 15 червня 2021. Процитовано 19 червня 2022.
- ↑ Banda Agency та Republique отримали «Каннського лева» за брендинг Євробачення-2017. The Village Україна. 19 червня 2018. Архів оригіналу за 15 липня 2021. Процитовано 19 червня 2022.
- ↑ Cannes Lions 2021: Saatchi & Saatchi Ukraine отримали срібну нагороду, а Gres Todorchuk увійшли до шорт-листа фестивалю. Telegraf — журнал дизайнерів. Архів оригіналу за 16 травня 2022. Процитовано 19 червня 2022.
- ↑ Креатив, реклама і для чого українцям "Каннські леви". Bazilik Media (укр.). 22 липня 2021. Процитовано 19 червня 2022.
- ↑ "Український свідок" запустив ініціативу Wiki Truth із редагування сторінок російськомовної Вікіпедії. LB.ua. 16 листопада 2022. Процитовано 6 листопада 2023.
- ↑ Горлач, Поліна (30 червня 2023). Проєкт про українську війну отримав бронзового лева в Каннах. Суспільне. Архів оригіналу за 6 листопада 2023. Процитовано 14 грудня 2023.