Пономарчук Наталія Борисівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Наталія Борисівна Пономарчук
Основна інформація
Дата народження1969
Місце народженняКиїв, Українська РСР, СРСР
Роки активності1996 — тепер
ГромадянствоУкраїна Україна
Професіяоперний та симфонічний диригент
ОсвітаКиївська державна консерваторія ім. П. І. Чайковського
Інструментидиригентська паличка
НагородиЗаслужений діяч мистецтв України
ponomarchuk.net

Наталія Борисівна Пономарчук — українська диригентка, заслужена діячка мистецтв України (2001). Лауреатка Національного конкурсу диригентів імені Стефана Турчака (1998), переможниця Всеукраїнського відкритого рейтингу популярності «Колесо фортуни» в номінації «Найкращий молодий диригент».

Наталія Пономарчук входить до числа найбільш затребуваних оркестрових диригентів в Україні. За диригентський пульт Національного Наталія Пономарчук уперше стала під час державного іспиту в Національній музичній академії ім. П. І. Чайковського, який водночас став і вступним у світ професійного диригентського мистецтва.

Пономарчук є випускницею Національної музичної академії України за класом оркестрового диригування (1997), де навчалась під керівництвом Алліна Власенка.

Дипломантка II Міжнародного конкурсу диригентів ім. Прокоф'єва (Санкт-Петербург, 1996).

Музикантка часто гастролює з найбільшими симфонічними оркестрами країни. Протягом багатьох років успішно співпрацює з такими колективами, як Національний одеський філармонічний оркестр і Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народилась у Києві. закінчила Київське музичне училище (1988) та Національну музичну академію України (1997) як диригентка у класі професора А. Власенка.

З 1996 по 1998 рр. диригувала оркестром Національної радіокомпанії України, виступи якого транслювались по національних радіо- та телеканалах. Також здійснила аудіо та відео записи на Польському Радіо.

Високі професійні якості та широкий репертуар принесли Пономарчук звання Заслуженої артистки України (2001).

з 2003 року — керівниця і головна диригентка Академічного симфонічного оркестру Дніпропетровської філармонії,

З 2007 по 2009 рр. диригентка Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Також виступала диригенткою на міжнародних фестивалях, що проходять в Україні, зокрема, таких як «Київ Музик Фест», Київські літні музичні вечори, «Музика молодості», «Контрасти».

З 2009 року Пономарчук також є другою диригенткою Національного симфонічного оркестру України. Вона часто виступає як гостьова диригентка з Одеським філармонійним оркестром та Академічним симфонічним оркестром «INSO-Львів». Перед переїздом до Дніпропетровська була художньою керівницею та головною диригенткою Луганського академічного симфонічного оркестру (1997 – 2003).

У 2012 році в Іспанії дебютувала як балетна диригентка, представивши «Лебедине озеро» і «Лускунчик» П. І. Чайковського в Королівському театрі в Мадриді, в Конференц-центрі і концертному залі Еускалдуна в Більбао, в Палаці опери в Ла-Коруньї.

Кар'єра

[ред. | ред. код]

Як гостьова диригентка у рамках гастрольних турне Європою виступала в таких концертних залах, як Театро Реал, Аудіторіо Насіональ, Театро Зарзуела (Мадрид, Іспанія), Палац Музики Каталонії (Барселона, Іспанія), Театро Колонь (Корунья, Іспанія), Палац Мистецтв Королеви Софії (Валенсія, Іспанія), Конференц Центр та Концерт-хол (Більбао, Іспанія), Курсаал (Сан-Себастьян, Іспанія), Аудіторіо де Галіція (Сантьяго, Іспанія), Театро Монументаль (Лісабон, Португалія), Каса да Мусіка (Порто, Португалія), Сала Верді Консерваторіо (Мілан, Італія), Конгрес-хол (Варшава, Польща), Великий Зал Санкт-Петербурзької філармонії, Зал ім. Чайковського Московської державної філармонії (Росія), Мегарон (Греція), Симфонічний оркестр Тіранського радіо (Албанія).

Помномарчук співпрацює з багатьма всесвітньо відомими солістами, серед яких піаніст Вадим Руденко, віолончеліст Олександр Князєв, скрипалі Цянь Чжоу та Олександр Семчук.

Географічне охоплення концертної діяльності Наталії Пономарчук виходить далеко за межі Європи. Вона співпрацювала з Оркестром української музичної академії в Чонгкінг (Китай), Симфонічним оркестром м. Бількент, Симфонічним оркестром м. Анкара (Туреччина), Симфонічним оркестром Мічоакан в Морелії (Мексика), Симфонічним оркестром Естадо до Еспіріто Санто (Бразилія).

Протягом диригентської кар’єри Пономарчук зробила численні аудіо та відео записи як в Україні, так і за кордоном.

Іранський композитор і диригент Олександр Рахбарі[en] поділився своїми враженнями від роботи Наталії Пономарчук:

«Прослухавши багато професійних записів та подивившись різні записи пані Пономарчук, я мушу сказати, що пані Пономарчук – це талановита та серйозна диригентка. Вона має потужний потенціал і здатність працювати з різноманітним репертуаром та різними оркестрами».

Наталія Пономарчук виступала в таких престижних залах, як іспанський Королівський театр, Національна музична аудиторія і Театр сарсуели в Мадриді, Палац каталонської музики в Барселоні, Театр Колон в Ла-Коруньї, Палац мистецтв імені Королеви Софії у Валенсії, Конференц-центр і концертний зал Еускалдуна в Більбао, Kursaal в Сан-Себастьяні, Концертний зал Галісії в Сантьяго-де-Компостела; португальські Teatro Monumental в Лісабоні, Будинок музики в Порту; в Міланській консерваторії імені Джузеппе Верді в Італії, у варшавському Залі конгресів в Польщі.

«Наталія Пономарчук — явище справді рідкісне. Незважаючи на свою молодість, вона є диригентом міжнародного рівня. Її унікальне мистецтво визначає залізна дисципліна гри, потужна енергетика, вміння глибоко проникнути в творчий задум музики як минулого, так і сьогодення. Тому кожен із сучасних українських композиторів прагне, щоб його твори звучали саме в її виконанні». (Композитор Євген Станкович)

Посилання

[ред. | ред. код]