Син начальника сиріт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Син начальника сиріт»
Обкладинка українського видання
АвторАдам Джонсон
Назва мовою оригіналуThe Orphan Master's Son
КраїнаСША
Моваамериканська англійська
Жанрфантастична література
ВидавництвоRandom House, КСД
Видано2012
Видано українською2016
Сторінок592

«Син начальника сиріт» (англ. The Orphan Master's Son) — фантастичний роман Адама Джонсона. Після публікації у 2012 році, твір уже наступного року (2013) приніс автору Пулітцерівську премію.[1] Комітет премії, зокрема, так описав цю працю:

Витончено написаний роман, який переносить читача у пригодницьку мандрівку до глибин тоталітарної Північної Кореї та до найпотаємніших куточків людського серця [2]
Оригінальний текст (англ.)
Аn exquisitely crafted novel that carries the reader on an adventuresome journey into the depths of totalitarian North Korea and into the most intimate spaces of the human heart.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Роман складається з двох частин — «Біографія Чона До» та «Зізнання командира Ґа».

Частина 1

[ред. | ред. код]

У першій частині описується життя Чона До — зразкового громадянина КНДР, який заради держави готовий практично на все. Провівши своє дитинство у сиротинці, згодом він стає тунельним солдатом (освоює техніку ведення бою у темряві), викрадачем людей з японського узбережжя, перекладачем з англійської мови, радистом на рибальському човні. Ба більше, стає «героєм» своєї країни та навіть удостоюється мандрівки до США у складі дипломатичної делегації, яка відвідує Техас. Однак, повернувшись на батьківщину, потрапляє до табору № 33. «І відтоді нічого невідомо про громадянина на ім'я Пак Чон До».

Частина 2

[ред. | ред. код]

Вбивши командира Ґа, Чон До вдає з себе держслужбовця та втікає з табору, а Великий керівник — Кім Чен Ір — цілком несподівано проголошує його справжнім командиром. Новий Ґа допомагає своїй новоспеченій дружині Сан Мун (народна акторка КНДР) разом із дітьми втекти з Кореї, за що, зрештою, потрапляє до рук слідчого «біографа», який має зафіксувати його зізнання.

Український переклад

[ред. | ред. код]
  • Адам Джонсон. Син начальника сиріт. — Харків : КСД, 2016. — 592 p. — ISBN 978-617-12-0502-4.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 1 квітня 2017. Процитовано 29 березня 2017.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Adam Johnson wins the Pulitzer Prize in fiction for 2013

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Allen, John Tyler. «The Orphan Master's Son.» World Literature Today 86.5 (2012): 67-68.
  • Cozzi, Annette. «West Eats East: Revolting Consumption in 301/302 and The Orphan Master's Son.» The Projector: A Journal on Film, Media and Culture.

Посилання

[ред. | ред. код]