Ахмадабад: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
стиль, правопис
стиль, правопис
Рядок 99: Рядок 99:
Є три основні сезони: літо, [[мусон]] і зима. За винятком мусонного сезону, клімат сухий. Погода спекотна з березня по червень; найбільша середня літня температура — 36 °C і найменша середня температура — 23 °C . З листопада по лютий середня найбільша температура — 30 °C , середня найменша температура — 15 °C , клімат надзвичайно сухий. Холодні північні вітри несуть прохолоду в січні. Південно-західний мусон приносить вологу з середини червня по середину вересня. Середня кількість опадів — 932 мм, нечаста злива викликає в річці повінь. Найвища записана температура — 47 °C і найнижча — 5 °C.
Є три основні сезони: літо, [[мусон]] і зима. За винятком мусонного сезону, клімат сухий. Погода спекотна з березня по червень; найбільша середня літня температура — 36 °C і найменша середня температура — 23 °C . З листопада по лютий середня найбільша температура — 30 °C , середня найменша температура — 15 °C , клімат надзвичайно сухий. Холодні північні вітри несуть прохолоду в січні. Південно-західний мусон приносить вологу з середини червня по середину вересня. Середня кількість опадів — 932 мм, нечаста злива викликає в річці повінь. Найвища записана температура — 47 °C і найнижча — 5 °C.


Останніми роками, Ахмедабад зазнав забруднення повітря, води і ґрунту від текстильної помисловості.
Останніми роками Ахмедабад зазнав забруднення повітря, води та ґрунту від текстильної промисловості.


Має поділ по р. Сабармат на західну та східну частину.
Має поділ по р. Сабармат на західну та східну частину.


На східному березі ріки є старе місто, яке включає центральне місто Бадра. Ця частина Ахмедабаду відрізняється маленькими базарами, скопиченням жалюгідних будівель, і численних церков. Тут є головний залізничний вокзал, Головний Поштовий Офіс, і значні будівлі Музаффідів і Британські ери.
На східному березі ріки є старе місто, яке включає центральне місто Бадра. Ця частина Ахмедабаду відрізняється маленькими базарами, скопиченням жалюгідних будівель, і численних церков. Тут є головний залізничний вокзал, головний поштовий офіс, значні будівлі Музаффідів і Британські ери.


З західною частиною пов'язаний мостом Неру. Тут розташовані освітні установи, добре сплановановані сучасні оселі, місця для гуляння, і нові ділові райони.
З західною частиною пов'язаний мостом Неру. Тут розташовані освітні установи, добре сплановановані сучасні оселі, місця для гуляння, і нові ділові райони.


{{wide image|Ahmedabad Panorama 1.jpg|700px|align-cap=center|Є дев'ять мостів на річці Сабарматі , що з'єднують східні і західні регіони.}}
{{wide image|Ahmedabad Panorama 1.jpg|700px|align-cap=center|Є дев'ять мостів на річці Сабарматі, що з'єднують східні і західні регіони.}}





Версія за 12:54, 20 березня 2016

Ахмедабад
Ahmedabad
अहमदाबाद
અમદાવાદ
Озеро Вастапур в Ахмедабаді
Озеро Вастапур в Ахмедабаді
Озеро Вастапур в Ахмедабаді
Координати: 23°02′ пн. ш. 72°32′ сх. д. / 23.033° пн. ш. 72.533° сх. д. / 23.033; 72.533
Країна Індія
Штат Гуджарат
Округ Ахмедабад
Площа
 - Місто 205 км²
Висота над р.м. 53 м 
Населення (2001)
 - Місто 4 525 013
 - Густота 22 473/км²
 - Агломерація 6 167 589
Часовий пояс UTC+5:30
Ахмедабад. Карта розташування: Гуджарат
Ахмедабад
Ахмедабад
Розташування міста на мапі штату Гуджарат
Мапа

Ахмедаба́д, Ахмадабад (англ. Ahmadabad, гудж. અમદાવાદ, гінді अहमदाबाद) — місто на заході Індії, столиця штату Ґуджарат, Індія, населення 4,5 млн осіб (2001), найбільше місто штату Гуджарат, центр сьомої за розміром міської агломерації в Індії з населенням в 6,1 мільйонів осіб. Розташоване на берегах річки Сабарматі, місто є адміністративним центром Ахмедабадського району. У період між 1960 та 1970 роками Ахмадабад був столицею штату Гуджарат, після чого столицею став Гандінагар. Місто іноді називають Карнаваті на честь його попередника на цьому місці. Місто було засноване в 1411 році як нова столиця Султанату Гуджарат і назване на честь султана Ахмед-шаха.

Британська адміністрація розквартирувала військовий контингент, модернізувала та розширила міську інфраструктуру. Незважаючи на те, що місто знаходилося у складі провінції Бомбей, Ахмедабад був найважливішим містом Гуджарату. У ньому розквітала текстильна промисловість, місто називалося «Манчестером Сходу». Місто було в авангарді боротьби за незалежність Індії. В першій половині 20 століття в ньому відбувалися акції громадянської непокори.

Зі створенням штату Гуджарат Ахмедабад перетворився з міста халуп і наметів в науково-освітній, комерційний і культурний центр штату з хмарочосами, і торговими центрами.

Історія Ахмедабада

Електростанція міста Ахмедабад

Археологічні знахідки свідчать, що територія міста була заселена з XI століття, з виникнення міста Ашавал. У цей самий час, соланкийський керманич Анхилвара, Карандев I, вів успішну війну проти бхильського царя Ашавала. Незабаром після перемоги, Каранвед I заснував на місці Ашавалу місто Карнаваті на берегах Сабарматі на місці сучасного Ахмадабаду. У XIII столітті місто і увесь Гуджарат перейшов під владу Делійського султанату.

У 1411 році Музаффаріди заснували Гуджаратський султанат. Згідно з традицією, султан Ахмед Шах, ввівши кампанію на берегах річки Сабарматі, побачив, як кролик переслідує вівчарку, і, що надихнув цим, султан вирішив заснувати свою столицю на цьому місці. У 1487 році, Махмуд Бегада, внук Ахмеда Шаха, укріпив місто зовнішньою стіною довжиною 10 км з 12 брамами, 189 бастіонами і 6000 бійницями. Ахмадабад був під владою Музаффідов до 1573 року, коли останній султан Гуджарата, Музаффар II загинув в боротьбі з могольським султаном Акбаром Великим.

Під час Могольського правління, Ахмадабад став одним із жвавих торгових центрів імперії, спеціалізуючись на текстилі, експортуючи його аж до Європи. Султан Шах-Джахан провів велику частину свого життя в Ахмедабаді, підтримуючи будівництво Моті Шані Махав в районі Шахибауг. Армії маратхийських генералів Рагхунатха Рао і Дамаджі Гаєквада захопили місто, поклавши край могольському правлінню. Голод 1630 року і постійні сутички між арміями Пешва і Гаєквада знищили багато міських районів, що примусило велику частину населення залишити Ахмедабад.

Британська Ост-Індійська компанія узяла місто під свій контроль в 1818 році. Військовий контингент був розквартирований в 1824 р., а у 1858 було установлено міське правління. У 1864 р. залізниця зв'язала Ахмедабад і Бомбей, завдяки чому місто стало крупним залізничним вузлом між північною і південною частинами Індії. У XIX столітті місто наповнили мешканці сільської місцевості, що прийшли в Ахмедабад у пошуках роботи на текстильних фабриках.

Рух за Незалежність Індії пустив глибоке коріння в місті, коли Махатма Ганді організував дві з своїх резиденцій Кочраб Ашрам в 1915 і Сатяграха Ашрам в 1917, яким було призначено стати центрами індійського національного руху. Під час масових демонстрацій проти Закона Роулатта в 1919 р., робочі текстильних фабрик спалили 51 адміністративну будівлю по всьому місту на знак протесту проти спроби колоніальних властей розширити обмеження військового часу після Першої світової війни. У 20-і роки XX століття, текстильні робочі і вчителі продовжували виходити на страйки, вимагаючи цивільних прав, кращої зарплати і прийнятних умов роботи.

У 1930 р. Ганді організував «Солоний марш на Данді», а у 1942 р. почався загально індійський страйк, що вимагав негайної незалежності. В процесі розділу Британської Індії в 1947 році в місті прокотилася хвиля погромів між індусами і мусульманами. Ахмедабад став столицею тільки-но створеного штату Гуджарат шляхом дроблення провінції Бомбей 1 травня 1960. Протягом цього періоду, значна кількість освітніх і наукових інститутів були засновані в місті, зробивши його центром вищої освіти, науки і технології. У місто прийшли такі види промисловості як важка і хімічна. У подальші два десятиліття зростання було припинене через політичне напруження, викликане вимогами проти соціальної несправедливості і корупції. Унаслідок чого, в місті і околицях відбувалися міжкастові страйки.

26 січня 2001 руйнівний землетрус став причиною обвалення 50 багатоповерхових будівель, загинуло 752 чоловік, і завдав збитку міській інфраструктурі.[1]

2002 рік був відмічений в місті і штаті серією погромів мусульман. В результаті погромів загинули 1,044 осіб з обох сторін. Втеча тисяч мусульман з міста привела до створення наметових містечок в околицях Ахмадабаду.[2]

Останніми роками наслідки від глобалізації і лібералізації індійської економіки просувають розвиток міста до нових вершин. Унаслідок чого неухильно зростає населення і зводяться нові житлові квартали. У ході цього бурхливого розвитку починає відчуватися брак енергетичних і водних ресурсів.

Географія

Ріка Сабарматі

Ахмедабад розташований на заході Індії на висоті 53 метрів над рівнем моря. Координати 23,03 п.ш та 72,58 с.д. Місто розкинулося на берегах річки Сабарматі в центральній частині штату Гуджарат. Площа Ахмадабада становить 205 км². Річка Сабарматі влітку часто пересихає, маючи лише вузький потік. Місто розташоване у піщаній і посушливій місцевості. Місцевість і дороги часто засипаються піском, внаслідок масової вирубки. Розширення маршевих ґрунтів Кучеського Ранна, що продовжується, загрожує підсилити пустинення як в міській межі, так і у всьому штаті. За винятком пагорбів Тхалтедж-Джодхпур Текра, місто майже плоске.

В межі міста знаходяться два озера: Канкарія і Вастрапур. Озеро Канкарія була вирито за наказом гуджаратського султана Кутб-д-дин Ахмед Шаха II у 1451.

Є три основні сезони: літо, мусон і зима. За винятком мусонного сезону, клімат сухий. Погода спекотна з березня по червень; найбільша середня літня температура — 36 °C і найменша середня температура — 23 °C . З листопада по лютий середня найбільша температура — 30 °C , середня найменша температура — 15 °C , клімат надзвичайно сухий. Холодні північні вітри несуть прохолоду в січні. Південно-західний мусон приносить вологу з середини червня по середину вересня. Середня кількість опадів — 932 мм, нечаста злива викликає в річці повінь. Найвища записана температура — 47 °C і найнижча — 5 °C.

Останніми роками Ахмедабад зазнав забруднення повітря, води та ґрунту від текстильної промисловості.

Має поділ по р. Сабармат на західну та східну частину.

На східному березі ріки є старе місто, яке включає центральне місто Бадра. Ця частина Ахмедабаду відрізняється маленькими базарами, скопиченням жалюгідних будівель, і численних церков. Тут є головний залізничний вокзал, головний поштовий офіс, значні будівлі Музаффідів і Британські ери.

З західною частиною пов'язаний мостом Неру. Тут розташовані освітні установи, добре сплановановані сучасні оселі, місця для гуляння, і нові ділові райони.

Є дев'ять мостів на річці Сабарматі, що з'єднують східні і західні регіони.


Міське самоврядування

Ахмедабад управляється Муніципальним Управлінням Ахмедабаду (AMC). Деякі з регіонів, що оточують місто, підпорядковується Ахмедабадському міському управлінню розвитку (AUDA). AMC був впроваджений у липні 1950 під керівництвом Бомбейської Провінційної Корпорації Дій, 1949. Місто має поділ на п'ять зон і 43 райони. Три члени управління вибираються від кожного району, [15] хто у свою чергу вибирає мера. Виконавські повноваження делеговані муніципальному комісару, якиого призначає уряд штату Гуджарат. Голова міста відповідає за школи, міського обслуговування, муніципальні лікарні, і міські бібліотеки.

Міська поліція Ахмедабаду очолюються Поліцейським Комісаром, офіцером IPS. Електрика в місті забезпечується Torrent Power AEC Limited, але підконтрольна державі. Дві головні політичні партії виграли істотний ряд місць на виборах — Партія Bharatiya Janata і Індійський Національний Конгрес. З семи місць Ахмедабадської ради, п'ять були виграні BJP і два Партією Національного Конгресу у 2002. У 2005 вибори у Муніципальної Управління, BJP виграв 96 місць, 32 місця відійшли до Конгресу, і одне місце відійшло до незалежного кандидата.

Економіка

Ахмедабад є найвіддаленішим від моря промисловим центром в західній Індії, і історично мав репутацію як важливе місто торгівлі і промисловості. Під проводом Музаффідів, місто було головним торговим місцем на заході Індії, через його близькість до порту в Сурат. У 19-му сторіччі, тканинна промисловість і виробництво одягу розвивалися і процвітали в місті; 30 травня 1861 заснованому перший Індійський текстильний підприємство.

Ахмедабад має процвітаючі хімічну та фармацевтичну промисловість. Дві з найбільших фармацевтичних компаній індійського Zydus Cadila та Torrent Pharmaceuticals розташовані в місті. У місті розташовані штаб-квартира Adani Group, яка є лідируючою багатонаціональною торговою компанією. Nirma group управляє великим рядом очищаючих і хімічних промисових підприємств, має свою корпоративну штаб-квартиру в місті. В останні роки багато іноземних компаній встановили їх комерційні офіси і підприємства в Ахмедабаді. Серед них Robert Bosch GmbH|Bosch Rexroth, (Німеччина) (гідравлічні компоненти); Stork N.V.|Stork (Нідерланди) (текстильне машинне устаткування; спільне підприємство із ATE, текстильне устаткування Indias, торгуюче будинком); Rollepaal, Нідерланди (устаткування виштовхування труби); і Насоси Johnson, Швеція.

Завершення Проекту Сардар Саровар і введення в дію гребель і каналів поліпшив постачання питної води і електрики для міста. Останніми роками, уряд Гуджарату збільшив інвестиції в модернізацію міської інфраструктури, передбачивши будівництво більших доріг і удосконалень до постачання водою, електрики і комунікацій. Промисловість розвинулася значно в Ахмедабаді. Згідно з планом 2002 на «Super Nine Indian Destinations». IT-ENABLED класифікував Ахмедабад, п'ятим серед дев'яти найбільш розвинутих міст країни.

Різноманітна робоча сила заробітчан з різних частин Гуджарату і сусідніх штатів є рушійною силою економіки міста. Ці працівники забезпечують послуги для великої частини середнього класу. Ахмедабад має сильну і істотну роль в забезпеченні комерційних ресурсів і доступу ринку для економік сусідніх міст. Більшість працюючих громадян — торговці і ділові люди. Це привело до створення великих торговельних корпорацій що є ключовим впливом на економічне життя Гуджарату. Міські освітні і індустріальні установи привернули студентів і молодих кваліфікованих працівників з решти частини Індії.

Демографія

Згідно з індійським переписом 2001 року, Ахмедабад мав населення 3,515,361. Ця цифра була обмежена муніципальним регіоном. Загальна чисельність населення агломерації Ахмедабад є в 4.5 мільйонів, і має досягти до 5.2 мільйонів у 2006. Є 886 жінок на 1000 чоловік. Ахмедабад має рівень письменності 79.89%, який є найвищим в Гуджараті (87.81% чоловіків і 71.12% жінок грамотні). Згідно з переписом для Дев'ятого Плану, є 30,737 сільських родин, що живуть в Ахмедабаді. 5.41% (1663 сімейств) живуть нижче за рівень зубажіння. Приблизно 440,000 осіб живуть в трущобах в місті. Торговці належать до індуїської секти Вайшанава і сект Джайнізму. Більшість мешканців Ахмедабаду мають рідну мову Гуджараті. Мови хінді і англійська зазвичай розмовні, особливо в торгівлі, освіті, політиці і уряді.

Центр бававнопереробної промисловості. Промисловість: хімічна, сірникова, шкіряна тощо. Ручне виробництво парчі, килимів. Ювелірні, карбовані вироби, різьба по дереву, слоновій кості.

Там знаходиться багато храмів різних релігій: індуїзму, ісламу, джайнізму. Численні пам'ятники архітектури, головним чином мечеті, мавзолеї 15—16 ст.

Населення

  • 1951—788,3 тис.
  • 1981—2515,2 тис.
  • 2006—3769,8 тис.