Індаур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дорога Субгаш в Індаурі вночі.
Район м.Індаур, штат Мадх'я Прадеш, Індія

Індаур ( Індор ) (англ. Indore, маратхі: इंदूर ) — мільйонне місто в Індії. Найбільше місто та торгова столиця центрально-індійського штату Мадх'я Прадеш, в його західній частині. Адміністративний центр округу Індор та дивізіону Індор. Розташоване на плато Малава, напівніч від гірського масиву Віндх'я. Важливий дорожний та залізничний вузол, що знаходиться в місці злиття Сарасваті (Saraswati) і річки Хан (Khan) (притока р. Шіпра, англ. Shipra River). Індор заснований у 1715 році як торговельний ринок на купецькому шляху долини річки Нармада, місцевими землеволодарями як спорудили капище Індрешуар (1741), від якого походить назва Індаур. Місто стало столицею княжої індорської держави Маратхів Голькарів. Тут розміщувалося управління британського Центрального Індського Агентства і літня резиденція Мадх'я Бхарата (1948–56) — т.зв. Крішнапура чхатріс на березі р. Хан, присвячена міським правителям Голькарам.

Як найбільше місто штату Мадх'я Прадеш, Індаур є головним збірним та розповсюджувальним осередком для західної частини штату, а також торговим та індустріальним центром. Головні промисли міста включають виробництво тканин, керамічних плит, цементу, хімкалій, наметів, меблів та спортивного оснащення. В Індаурі діють теж зерновий млин, металообробні комбінати, автомобільні та велосипедні майстерні, інженерні заводи. Продовжується плекання традиційних промислів таких як гончарство та ручна пряжа.

У місті знаходиться парк Вхідні Ворота ( regional park Entrance Gate , Atal Bihari Vajpayee Regional Park, Pipliyapala Park or Indore Regional Park) пл. 42 акрів землі плюс 80 акрів (32 га) озеро Пайплайапала. Також у місті є озера - Білавалі, Сірпур, Сукхінівас, Талавалі.

Індаур місце розквартирувння Університету Деві Ахілья (заснованого у 1964 р. як Університет Індауру), з численними філіальними коледжами в місті, включаючи Науковий Коледж Голькар та Християнський Коледж Індауру. Індаур має теж багато аюрведичних лікарень та шкільних установ, Атомний Центр Передових Технологій, та Індійський Інститут Менеджменту.

Населення (2001 р): 1,474,968 осіб, 2011 р. - 2,17 млн., дістрікт Індор -3,27 млн.

Джерело[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]