Індаур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дорога Субгаш в Індаурі вночі.
Район м.Індаур, штат Мадх'я Прадеш, Індія

Індаур ( Індор ) (англ. Indore, маратхі: इंदूर ) — мільйонне місто в Індії. Найбільше місто та торгова столиця центрально-індійського штату Мадх'я Прадеш, в його західній частині. Адміністративний центр округу Індор та дивізіону Індор . Розташоване на плато Малуа, напівніч від гірського масиву Віндх'я. Важливий дорожний та залізничний вузол, що знаходиться на ріках Сарасваті та Хан, які є притоками р. Шіпра. Індор заснований у 1715 році як торговельний ринок на купецькому шляху долини річки Нармада, місцевими землеволодарями як спорудили капище Індрешуар (1741), від якого походить назва Індаур. Місто стало столицею княжої індорської держави Маратхів Голькарів. Тут розміщувалося управління британського Центрального Індського Агентства і літня резиденція Мадх'я Бхарата (1948–56) — т.зв. Крішнапура чхатріс на березі р. Хан, присвячена міським правителям Голькарам.

Бувши найбільшим містом штату Мадх'я Прадеш, Індаур є головним збірним та розповсюджувальним осередком для західної частини штату, а також торговим та індустріальним центром. Головні промисли міста включають виробництво тканин, керамічних плит, цементу, хімкалій, наметів, меблів та спортивного оснащення. В Індаурі діють теж зерновий млин, металообробні комбінати, автомобільні та велосипедні майстерні, інженерні заводи. Продовжується плекання традиційних промислів таких як гончарство та ручна пряжа.

Індаур місце розквартирувння Університету Деві Ахілья (заснованого у 1964 р. як Університет Індауру), з чисельними філіальними коледжами в місті, включаючи Науковий Коледж Голькар та Християнський Коледж Індауру. Індаур має теж багато аюрведичних лікарень та шкільних установ, Атомний Центр Передових Технологій, та Індійський Інститут Менеджменту.

Населення (2001 р): 1,474,968 осіб.

Джерело[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]Індія Це незавершена стаття з географії Індії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.