Феруцій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Феруцій
Народився4 століття
Помер4 століття
Майнц
КраїнаСтародавній Рим
Діяльністьсолдат
Гравюра святого Феруція та його життя, близько 1700 року
Колегійна церква святого Феруція Блайденштадта. Історичний вигляд з гравюри, 17 ст століття

Святий Феруцій (* 300, † IV ст.) - римський солдат у Могонтіаку, сьогоднішній Майнц . Його атрибут - пальмова гілка. Його свято в єпархіальному календарі єпархії Майнца - 29 жовтня.

Життя та вшанування

[ред. | ред. код]

Про його життя відомо мало. Він був розміщений у Могонтіакумі, провінція Верховної Німеччини близько 300 року під час проведення Діоклетіанових реформ та найжорстокішої хвилі переслідувань проти християн .

Ферруцій мав вибір служити у війську або залишити свою військову кар’єру і перейти до християнства. Він був засуджений невідомою особою, як християнин, а потім в темниці, ймовірно кинутий в Castellum (Mainz-Kastel), де він голодував аж до смерті. Так він став мучеником. Його оригінальне місце поховання також було в Кастелі.

Його канонізував папа Євген І. Його кістки були привезені до Блайденштадта в 778 році за наказом архієпископа Лулла і пробули там до 1632 року. Його наступник архієпископ Ріхльф мав чудову монастирську церкву, збудовану в 812 році. Сьогодні ця церква є однією з найстаріших східних церков у Рейні, але була зруйнована в 1632 році та перебудована в епоху бароко, включаючи старі будівлі. [1]

Під час чергового перекладу у Тридцятилітній війні мощі були передані єзуїтам у Майнці, щоб врятувати їх від шведів. Однак кістки були втрачені під час облоги Майнца (1793 р.), Коли єзуїтська церква та навіціат були обстріляні коаліційними військами Пруссії та Австрії в ніч з 28 на 29 березня. У Червені 1793 р. місто впало. [2]

Мегінхард фон Фульда написав проповідь про святого Феруція, яка, однак, мало сходиться в історичному плані. Кажуть, що Рабанус Мавр написав епіграму на честь заслуг святого Феруція.

Література

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Webseite zur Stiftskirche. Архів оригіналу за 8 лютого 2018. Процитовано 18 січня 2020.
  2. Die Mainzer Jesuitenkirche [Архівовано 26 вересня 2020 у Wayback Machine.] auf regionalgeschichte.net